dizi-yayinlandi-fallout-oyunlari-ucusa-gecti-XQAdv31v.jpg

Dizi yayınlandı, Fallout oyunları uçuşa geçti

Büyük indirimlerin yanı sıra TV dizisinin de yayınlanması, Fallout oyun serisinin Steam’deki satışlarının artması ile sonuçlandığı bildiriliyor.

An itibariyle Steam’de 4,99 dolar fiyat etiketiyle satılan Fallout 4, hafta sonunda hizmette en çok satan üçüncü oyun olurken, Game of the Year sürümü 9,99 dolar ile sekizinci sırada yer alıyor. Ayrıyeten SteamDB, oyundaki eş vakitli oyuncu sayısının hafta sonu boyunca 75.380’e yükseldiğini gösteriyor. Bu sayı oyunun her zamanki ortalaması olan 20.000 ila 25.000 oyuncunun hayli üzerinde yer alıyor.

Serinin en son oyunu olan ve sırf çevrimiçi oynanan Fallout 76 ise, haber yayına hazırlanırken Steam’in en çok satanlar listesinde dördüncü sırada yer alıyordu. SteamDB, oyunun hizmette 35.620 ile tüm vakitlerin en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştığını gösteriyor.

Bununla birlikte, genişleme paketleri de dahil olmak üzere serinin tüm PC oyunlarını içeren Fallout Franchise Bundle, Steam’de en çok satan 10. oyun pozisyonundaydı. Fiyatı ise 55,55 dolar, yani olağan fiyatından yüzde 77 daha düşük. Ayrıyeten franchise indirimine ek olarak hem Fallout 4 hem de Fallout 76 bu hafta Nvidia GeForce NOW bulut oyun akış hizmetine eklenmiş durumda.

Steam’deki Fallout oyunu satışlarındaki artış büyük oranda indirimlerden kaynaklanıyor olsa da yeni Fallout dizisinin 10 Nisan’da Amazon Prime Video‘da yayınlanması bir öteki büyük etken.

Hepsinden kıymetlisi, Bethesda 25 Nisan’da Fallout 4’e yeni güncellemeler getireceğini duyurdu. Bu güncellemeler Xbox Series X|S ve PlayStation 5 konsolları için 4K çözünürlük ve kare suratlarında artışların yanı sıra PC sürümü için geniş ekran ve ultra geniş ekran dayanağı sunacak. Ayrıyeten oyun birinci kere Steam Deck sertifikasına sahip olacak ve Epic Games Store’da satışa sunulacak.

Comments are closed.