dev-sirket-oyun-gelistirmeyi-birakiyor-mu-aciklama-geldi-JciXASvY.jpg

Dev şirket, oyun geliştirmeyi bırakıyor mu? Açıklama geldi

Hogwarts Legacy’nin büyük satış başarısı fakat Suicide Squad: Kill the Justice League’in hayal kırıklığı yaratan performansının akabinde gözler Warner Bros’a çevrildi. Fakat Warner Bros Games bu kapsamda oyun yatırımlarını artıracağını ve hatta büyük serilerini live-service olarak sunacağını söyledi.

Warner Bros Games, live-service oyun yatırımlarını artıracak

Warner Bros Discovery Oyunlar ve Yayıncılık CEO’su JB Perrette şirketin yeni stratejisini ele aldı. Perrette, WB Games’in sadece tek seferlik oyunlar yayınlamak yerine sürekli gelir getirebilen yapımlar üzerine odaklanacağını söyledi.

Bu kapsamda Warner Bros’un elinde bulunan Harry Potter, Mortal Kombat, DC ve Game of Thrones üzere serilerin live-service oyunlara dönüştürmek istediklerini açıkladı. Tüm platformlara yayınlanacak oyunlar, uzun vadeli getiri sağlayacak.

Perrette açıklamasında, “En güzel serilerimizi alıp insanların daima olarak bu dünyalarla etkileşime girebileceği ve bu dünyaları daima olarak deneyimleyebileceği live-service oyunlar yaratma fırsatı görüyoruz” dedi.

Bu stratejik değişimin ispatı olarak büyük bütçeli pazardaki dalgalanmayı gösterdi. Fakat live-service usulündeki Suicide Squad: Kill the Justice League’in büyük hayal kırıklığı yarattığını ve oyuncular tarafından eleştirildiğini hatırlatmak gerekiyor.

Perrette, bu yılın ilerleyen periyotlarında piyasaya sürülmesi planlanan birtakım taşınabilir oyunlar dahil olmak üzere, live-service için planlara sahip olduklarını açıkladı. Yakın vakitte çıkacak Harry Potter: Quidditch Champions’un da bu stilde olacağı düşünülüyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolay kolay paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.