tff-her-hafta-bir-maci-youtubeda-yayinlayacak-O2PLjPbP.jpg

TFF, her hafta bir maçı YouTube’da yayınlayacak!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2. Lig ve 3. Lig maçlarının bir kısmını canlı olarak kendi Youtube kanalı üzerinden yayınlamaya başlayacak. Federasyondan gelen açıklamaya nazaran, test yayınlarının akabinde her hafta birer 2. Lig ve 3. Lig maçı sunulacak.

2. Lig ve 3. Lig maçları artık TFF YouTube kanalında

İlk canlı yayın 14 Şubat Pazar günü Kastamonuspor ile Sarıyer ortasındaki maçtan yapılacak. Bu maç TFF YouTube kanalından izlenebilecek. Kastamonu Gazi Stadyumu’nda gerçekleşecek müsabakanın başlangıç saati ise 14.00 olacak.

Federasyonun hedefi, 2. Lig ve 3. Lig’deki maçların izlenme oranını ve liglere olan ilgiyi artırmak istikametinde. TFF birebir vakitte bu liglerde forma giyen yetenekli futbolcuların da tanınmasını sağlamak istiyor. Daha evvel TRT yahut mahallî televizyon kanallarında yayınlanan bu maçlar artık resmi olarak YouTube üzerinden izlenebilecek.

Böylece TFF, hem liglerin tanıtımına katkı sağlayacak hem de futbolseverlere farklı seçenekler sunmuş olacak. İlerleyen haftalarda da her Pazar günü birer 2. Lig ve 3. Lig maçı YouTube’dan canlı olarak yayınlanacak.

Öte yandan kaçıranlar için, 1. Lig ve Süper Lig yayın hakları ile ilgili resmi açıklama da geldi. TFF, Muhteşem Lig ve 1. Lig karşılaşmalarının yayın hakları için beIN Media Group ile anlaştığını açıkladı. Liglerin 2024-2027 dönemlerindeki yayın hakları, beIN Media Group’a ilişkin olacak.

Peki, siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.