counter-strike-2de-konsoldan-kullanilan-yeni-hileler-ortaya-cikti-HDYyngRI.jpg

Counter-Strike 2’de Konsoldan Kullanılan Yeni Hileler Ortaya Çıktı

Counter-Strike 2 ile ilgili her gün ortaya yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor. Son olarak oyunun konsol paneline çeşitli kodlar girerek duvarların gerisini ve düşmanlarımızın nerede olduğunu görmenin mümkün olduğu ortaya çıktı. Bu kodlar çok kısıtlı senaryolarda oyunu daha ilgi cazip ve farklı kılabilir fakat oyun keyfini de epey bozabilir. 

Aslında CS 2 oynarken duvarların gerisindeki rakipleri görebilmenin birden fazla yolu var fakat Valve, oyunun popülerliğine ziyan gelmemesi için bu usullerin kullanımına pürüz oluyor ve sık sık bu sistemlere başvuranların da hesaplarını engelliyor. Son duvar hilesinin de ortadan kaldırılması yalnızca 24 saat sürdü. 

CS 2’nin hilecilerle uğraşı devam ediyor

Counter-Strike 2, geçtiğimiz yaz piyasaya sürüldüğü günden beri hileciler ile mücadeleye devam ediyor. Öte yandan olağan kaideler altında oyuncuların bu çeşit hileler kullanmaları için üçüncü parti programlara başvurmaları gerekiyor lakin konsol kodlarında bu türlü bir durum bulunmuyor. 

Yeni konsol kodunu yazan oyuncular, duvarların gerisindeki rakiplerini yeşil birer silüet olarak görebiliyordu. Valve ise kodu tanınan olmasının akabinde 24 saat içerisinde etkisiz hâle getirdi. Öte yandan bir oyunda bir konsol varsa orada kullanılabilecek kodlar olduğunu neredeyse bütün oyuncular biliyor ve bu açıkları test ediyor. Counter-Strike 2 pek çok açıdan test evresinde olan bir oyun ve bu testler için de konsollar kullanılmaya devam ediliyor.

Comments are closed.