cd-projekt-redden-bir-sonraki-the-witcher-oyunu-hakkinda-heyecanlandiran-aciklama-eka2IaT8.jpg

CD Projekt Red’den Bir Sonraki The Witcher Oyunu Hakkında Heyecanlandıran Açıklama

CD Projekt Red ya da kısaca CDPR, The Witcher serisi ve Cyberpunk 2077 üzere oyunlarla tanınan, Polonya merkezli bir görüntü oyunu geliştiricisi ve yayımcısı. Şirket, 1994 yılında kurulduğunda yalnızca korsan oyun satışı yapan bir oyun dağıtımcısıydı. Lakin vakitle kendi oyunlarını yapmaya başladı ve dünya çapında büyük bir muvaffakiyet elde etti.

Özellikle de The Witcher serisine parantez açmak gerek. Çünkü her bir oyunuyla o denli ya da bu türlü oyuncuları kendine bağlayan seri, en son üçüncü oyunun yeni jenerasyona uyarlanmasıyla topluluğunu tekrar canlandırmıştı. Bir sonraki oyun için de heyecan doruktayken CDPR, beklentileri artıran bir açıklama yaptı.

CEO’lardan Michał Nowakowski, yeni The Witcher oyunundan ne beklememiz gerektiğini söyledi.

Bir konferansın akabinde hissedarların sorularını yanıtlayan co-CEO Nowakowski, yeni The Witcher oyununu ne vakit beklememiz gerektiğine yönelik sorular aldı. Ancak kendisi, çıkış tarihi de pazarlamanın bir kesimi olduğu için bu etapta tarih vermenin gerçek olmayacağını söyledi. 

Fakat yeni oyundan ne beklememiz, daha doğrusu ne beklemememiz gerektiğini belirtti. Nowakowski’nin söylediğine nazaran yeni The Witcher oyunu, The Witcher 3’ün makyajlanıp önümüze sunulmuş hâli olmayacak. Her ne kadar yeni oyun, evvelki oyunların üzerine inşa edilse de evvelki oyunlarda görülmemiş yeni oynanış elementlerini ve mekanikleri içinde barındıracak. En azından CEO Nowakowski, bunun garantisini veriyor.

Bu da CDPR’ın, oyun dünyasını pençesine almış “Ne tutarsa ondan devam.” anlayışından uzak olduğunu gösteriyor. Yeni The Witcher oyununun 2024’ün ikinci yarısında tam geliştirme evresine gireceği biliniyor. Sizin oyundan beklentiniz neler?

Comments are closed.