bir-teknoloji-devi-daha-yapay-zekali-telefon-gelistiriyor-R7NOT6Q5.jpg

Bir teknoloji devi daha yapay zekalı telefon geliştiriyor!

ZTE’nin alt markası Nubia, akıllı telefonlarına yapay zeka eklemeye hazırlanıyor üzere duruyor. Çin’in toplumsal medya platformu Weibo’da açıklamalarda bulunan şirket, 9 Nisan’da yapay zeka odaklı yeni eserlerini tanıtacağını duyurdu.

Nubia, yapay zekalı telefon için 9 Nisan’ı maksat gösterdi

Şifreli iletide Nubia, lansmanla birlikte “yeni bir çağın” başlangıcı olacağını söyledi. Yeni aygıtlarla ilgili detaylar açıklanmasa da, mevcut modellerle ilgili olmayacağı belirtildi. Nubia, yapay zekaya dayanan kullanan yeni bir aygıt sunacağını lisana getirdi.

Duyurunun zamanlaması da epey dikkat cazip. ZTE geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir aktiflik kapsamında yapay zeka yeteneklerini ele aldı. Şirketin Nebula işletim sistemi tarafından desteklenen birleşik bir platformu üzerinde çalıştığını söyledi.

Araştırmacılar, Nubia’nın 9 Nisan’daki lansmanıyla birlikte birden fazla yapay zeka tabanlı akıllı telefon tanıtabileceğini düşünüyor. Markanın ayrıyeten görüntüleme, performans ve güvenlik alanlarında yapay zeka tahlilleri sunabileceği de söyleniyor.

Nubia en son MWC 2024 fuarında dikkat çekmişti. Yalnızca 599 dolarlık Nubia Flip 5G ile en ucuz katlanabilir telefonu pazara sunmuştu. Model, 466 x 466 piksel çözünürlüğünde 1,43 inç kapak ekranı ve 6,9 inç 1188 X 2190 piksel çözünürlüğünde ana ekrana yer veriyordu.

Kamera tarafında ise 50 Megapiksel çözünürlüğe sahip ana kameraya 2 Megapiksel çözünürlükte bir bir derinlik kamerası eşlik ediyor. İç tarafta ise 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamera yer alıyor. Katlanır telefonun art kamerasını da önde yer alan küçük ekran sayesinde ön kamera için kullanmak mümkün.

Comments are closed.