beklenen-star-wars-oyunu-iptal-mi-edildi-LHLxBb1h.jpg

Beklenen Star Wars oyunu iptal mi edildi?

EA, bugün 670 kişinin, yani iş gücünün %5’ini işten çıkardı ve yine yapılanmaya gitti. Yine yapılanmanın bir modülü olarak EA bünyesindeki Respawn’ın geliştirmekte olduğu EA Star Wars oyunu da iptal edildi.

İptal edilen EA Star Wars oyunu, FPS türündeydi

EA CEO’su Andrew Wilson, işten çıkarmalarla ilgili duyurusunun akabinde şirketin EA’nın gelecekteki iş önceliklerinin daha detaylı bir formda açıklandığı bir bilgilendirme paylaştı.

Bilgilendirmede EA’in gelecekte hangi projelere devam edip etmeyeceği de yer alıyor. Ne yazık ki şirket bünyesindeki Respawn Entertainment stüdyosunun geliştirdiği Star Wars oyunu da iptal edilen projeler ortasında.

Açıklamanın tamamı şöyle: “Bir projeden vazgeçmek her vakit zordur ve bu karar, grubun oyun için sahip olduğu yetenek, azim yahut tutkularının bir yansıması katiyen değil. Hayranlara istedikleri oyunların devamını sunmak istiyoruz ve devam edeceğiz.”

EA Star Wars oyunu hakkında FPS olacağı dışında öteki bir bilgiye sahip değildik. Yalnızca söylentiler ortasında ana karakterimizin bir Mandalorian olacağı bulunuyordu.

EA Star Wars strateji oyununun yazgısı de belgisiz. Şirket, büyük açık dünya oyunlarına, devasa topluluklara ve canlı hizmet oyunlarına geçiş yaptığından dolayı gelecekte muhtemelen daha az öykülü oyun göreceğiz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.