google-chromeun-arama-tekliflerine-3-kullanisli-ozellik-geldi-iliski-zayifken-calisacak-daha-fazla-gorsel-3EQa835a.jpg

Google Chrome’un Arama Tekliflerine 3 Kullanışlı Özellik Geldi: İlişki Zayıfken Çalışacak, Daha Fazla Görsel Gösterecek

Google’ın en değerli özelliklerinden biri olan “arama önerileri”, internette bir şey bulmaya çalışanlar için elbet biçilmiş bir kaftan. Bugün şirket tarafından yapılan açıklamalar ise bu tekliflerin çok daha uygun hâle geleceğini gösteriyor.

Google’ın açıklamasına nazaran Chrome’daki arama tekliflerine üç yeni özellik eklendi. Daha çok teklif ve görsel ekleyen bu özellikler, ne aradığından emin olamayanlardan makus teması olanlara kadar birçok kişinin işine yarayacak.

Yeni sekme sayfasında geçmiş aramalarınıza ve diğerlerinin aramalarına nazaran teklifler sunulacak

Gelen birinci özellik, yeni sekme açtığınızda karşınıza çıkacak. Google, üstten görebildiğiniz bu bilhassa, arama kutusunda başkalarının aradığı misal şeylere dayalı ve sizin geçmiş aramalarınızla ilgili teklifler sunacak. Örneğin yakın vakitte bir Kore yemeği aradıysanız yeni sekme açtığınızda rastgele bir şey yazmanıza gerek kalmadan öbür tanınan Kore yemeklerine ait teklifler göreceksiniz.

Android ve iOS’teki aramalarınızda daha fazla görsel göreceksiniz

İkinci özellik daha çok taşınabilir tarafı ilgilendiriyor. Chrome, daha evvelden adres çubuğunda muhakkak bir eserle direkt eşleşen görseller gösteriyordu. Lakin bu değişecek ve daha fazla görsel teklif sunulacak. Örneğin “bohem masa” araması yaptığınızda yalnızca masa değil, benzer başka eserlerin de görsellerini teklif kısmında göreceksiniz.

Bağlantınız zayıf olsa bile arama teklifleri sunulacak

Google, son olarak irtibat sorunu yaşayanları sevindirecek bir yenilik eklediğini belirtti. Açıklamaya nazaran Chrome’un Android ve iOS sürümü, telefonunuzda bağlantı sorunu yaşadığınızda bile arama önerisi gösterecek. Birebir vakitte kapalı modda da kullanılabileceğini ekliyor. Şirket bu özelliğin nasıl çalışacağı hakkında pek ayrıntı vermedi.  

Comments are closed.