battlefield-2042-faciasi-bitiyor-yeni-oyun-icin-birinci-aciklama-LbSbGTUW.jpg

Battlefield 2042 faciası bitiyor! Yeni oyun için birinci açıklama

EA ve DICE, Dönem 7’nin Battlefield 2042 için son büyük içerik güncellemesi olacağını duyurdu. Bu kapsamda sevilen aksiyon-nişancı serisinin yeni oyunu için çalışmaların başlayacağı bildirildi.

EA, yeni Battlefield oyunu için kolları sıvadı

EA’de üst seviye yöneticilerden biri olan Byron Beede, Battlefield serisinin geleceği hakkında konuştu. Battlefield 2042 için küçük güncellemelerin devam edeceğini söyleyen Beede; yeni haritalar, silahlar ve araçların artık geliştirilmediğini açıkladı.

“Dönüm Noktası” olarak isimlendirilen son dönem, 2021’in sonlarındaki lansmanın akabinde oyunu bilakis çevirmeyi amaçlıyordu. Lakin Beede, güncellemenin ve devam eden dayanağın birçok oyuncuyu geri kazandırmakta başarısız olduğunu kabul etti.

Konuyla ilgili açıklamasında yönetici, “Serinin geleceğinin neleri gerektirdiğine baktığımızda, kaynaklarımızı ve odağımızı büsbütün bir sonraki adıma kaydırmamızın vaktinin geldiği anlaşıldı” sözlerini kullandı.

EA ise Battlefield serisinin uzun vadeli geleceğine olan inancını sürdürüyor. Beede; DICE, Criterion, Ripple Effect ve Motive stüdyolarının artık hem çok oyunculu hem de tek oyunculu Battlefield projeleri üzerinde çalışacağını söyledi.

EA şimdiye kadarki en büyük Battlefield takımlarını bir ortaya getirdiğini argüman etse de, 2042’nin başarısızlığının akabinde seriye yapılan yatırımların azaltıldığı bildirildi.

BF serisiyle ilgili bu değerli duyuru, EA’in Şubat ayında çalışanlarının yaklaşık yüzde 5’ini işten çıkarmasının akabinde geldi. Oyun devi, ayrıyeten tek oyunculu Battlefield içerikleri oluşturmak için kurulan Ridgeline isimli stüdyosunu da kapattı. 

Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.