asus-rog-carnyx-oyuncu-mikrofonunu-piyasaya-sundu-qJZRryb4.jpg

ASUS ROG, Carnyx Oyuncu Mikrofonunu Piyasaya Sundu!

 
ASUS Republic of Gamers (ROG), doğal ve varlıklı ses sunmak için 25 mm kondansatör kapsülüne ve 24-bit / 192 kHz örnekleme suratına sahip profesyonel sınıf kardiyot USB mikrofonu ROG Carnyx’i Türkiye’de satışa sundu. Eser yüksek geçirgenlikli filtresi sayesinde kesintisiz ve net kayıtlar sunuyor. Bu filtre düşük frekanslı gürültüyü azaltıyor. Dahili pop filtresi patlamaları önlerken, metal şok emici montaj modülü ise dış titreşimleri en aza indiriyor.
 
Tek dokunuşta sesi kesen düğme ve çok işlevli denetim düğmesi, daha rahat kayıt ve yayınlar için mikrofon ayarları üzerinde sezgisel denetim imkanı veriyor. ROG Carnyx, profesyonel Valorant oyuncusu ve yayıncı Sam “s0m” Oh’un onayını aldı bile.
 
Doğal ve güçlü sesler
 
Carnyx’te standart mikrofonlara kıyasla düşük frekans performansını uygunlaştıran ve varlıklı, doğal, sıcak konuşma tonları sunan daha büyük bir 25 mm kondansatör kapsülü bulunuyor. Mikrofonun 24-bit / 192 kHz yüksek örnekleme suratı, kullanıcının sesinin her nüansını yansıtan son derece gerçekçi sesler ortaya çıkarıyor. Carnyx’in kardiyot kutup deseni, ön taraftan gelen sesleri vurguluyor, yanlardan ve geriden gelen ses alımını en aza indiriyor. Bu mikrofonu tek başına yayın yapanlar, oyuncular ve podcast yayıncıları için ülkü hale getiriyor.
 
Net ve kesintisiz kayıtlar
 
Stüdyo sınıfı yüksek geçiş filtresi, 80 Hz altındaki istenmeyen düşük frekanslı art plan gürültülerini, örneğin titreşim yahut uğultuyu kesiyor. Bu, kullanıcının sesinin bulanık çıkmasını engelliyor ve öne çıkmasına yardımcı oluyor. Ayrıyeten, mikrofon yakından kullanıldığında patlamaları önlemeye yardımcı olan köpük ve örgü katmanları kullanan dahili bir pop filtresi bulunuyor. Carnyx ayrıyeten, mikrofonu masa üzerinde hissedilebilecek tuş vuruşları yahut fare tıklamaları üzere dış titreşimlerden izole eden elastik askı kabloları içeren sağlam, birinci, tam metal bir şok emici montaj modülüne sahip.
 
Kullanışlı kontrol
 
Carnyx, ses çıkarmadan çalışan ve tek dokunuşla sesi kesen bir düğmeye sahip. Ayrıyeten, mikrofon ve multimedya ses düzeyini ayarlamak yahut yüksek geçirgenlikli filtreyi açıp kapatmak için kullanılabilecek çok fonksiyonlu bir denetim düğmesi de bulunuyor. Carnyx, çok fonksiyonlu denetim düğmesi aracılığıyla ses düzeyi ayarlamasına imkan tanıyan 3.5 mm kulaklık jakı üzerinden gerçek vakitli takip imkanı da sunuyor.
 
Benzersiz şahsileştirme imkanları ve esneklik
 
Carnyx, Armoury Crate uygulaması içinde altı adet evvelce ayarlanmış aydınlatma efekti sunan ASUS Aura Sync RGB aydınlatmaya sahip. Kullanıcılar, ayrıyeten, yayın yahut oyun kurulumlarına birleşik bir görünüm kazandırmak için öbür Aura Sync özellikli eserlerle efektleri senkronize edebiliyor.
 
Üstelik, Armoury Crate ek özelleştirme seçenekleri sunuyor. Kullanıcılara yüksek geçirgenlikli filtreyi aktifleştirmek, EQ profillerini özelleştirmek, RGB aydınlatmayı ayarlamak yahut öteki ayarları düzenlemek için imkan tanıyor.
 
Carnyx, dizüstü yahut masaüstü bilgisayalarla irtibat kurmaya yarayan USB kablosu ile geliyor ve kutudan çıkar çıkmaz yayına başlama imkanı sağlıyor. Dahili montaj adaptörü, birçok mikrofon standı yahut boom kolu ile uyumlu olacak halde standart 3/8 inç yuvalara uyuyor.
 
Teknik ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz. 
 
basın bülteni 

Comments are closed.