asus-dunyanin-birinci-8k-kucuk-led-profesyonel-monitorunu-duyurdu-zWeWHdpZ.jpg

ASUS, Dünyanın Birinci 8K Küçük LED Profesyonel Monitörünü Duyurdu

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden ASUS, düzenlediği bir aktiflikte “ProArt Display PA32KCX” isimli yeni monitörünü duyurdu. Dünyanın ilk 8K küçük LED profesyonel monitörü olarak lanse edilen eser, dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak üzere görünüyor. 

32 inç boyutunda ve 8K çözünürlük (7680 x 4320 piksel) çözünürlük sunan bu monitör, DCI-P3 renk gamının %97’sini kapsıyor. Gerçek 10 bit renk derinliği vadeden monitör, 4.096 bölgeli küçük LED teknolojisine mesken sahipliği yapıyor. ASUS, yeni monitörünün 1.200 nit zirve parlaklık kıymetine sahip olduğunu açıkladı. Monitörün HDR dayanağına sahip olduğunu da söyleyelim.

Karşınızda ASUS ProArt Display PA32KCX

HDMI 2.1 ve DisplayPort 2.1 irtibat portlarına sahip olan ASUS ProArt Display PA32KCX, bir çift Thunderbolt 4 girişi ile USB Type-C girişine de konut sahipliği yapıyor. Ayrıyeten bu monitör, uzun müddetli kullanımlar için parlama önleyici, düşük yansıma teknolojisi ve Eye Care+ üzere özelliklerle de donatıldı. Böylece bu monitör başında saatler geçirmek, iddia edildiği kadar yorucu olmayacak.

ASUS tarafından yapılan açıklamaya göre ProArt Display PA32KCX, küresel pazarlarda satışa sunulacak. Lakin şirket, yeni monitörünün fiyatına ait bir açıklama yapmadı.

Comments are closed.