bir-vakitlerin-cok-sevilen-dizisi-harika-yuzyilin-oyunu-cikti-RsFiQ1eE.jpg

Bir Vakitlerin Çok Sevilen Dizisi Harika Yüzyıl’ın Oyunu Çıktı!

İlk olarak 2011’de çıkış yapan Osmanlı temalı tarihî dizi Muhteşem Yüzyıl, 140’tan fazla ülkede 500 milyondan fazla izleyiciye ulaşarak en başarılı dizilerden biri olmuştu. Dizi, Temmuz 2023’te Paris’te yapılan bir duyuruyla da The Sanbox metaverse’üne giren birinci Türk dizisi olmayı başarmıştı. Dünya çapında ise The Walking Dead’den sonra bunu yapan ikinci diziydi.

Bu iş birliği kapsamında Süper Yüzyıl’ın atmosferi The Sandbox metaverse’e taşındı ve karakterler avatarlara dönüştürüldü. Bugün ise bu avatarların yer aldığı Mükemmel Yüzyıl oyunu resmen erişime açıldı.

Muhteşem Yüzyıl oyununa The Sandbox üzerinden erişilebiliyor

Hem dizi hayranlarını hem de tarih ve strateji sevenleri hedefleyen üretimde oyuncular, kendi imparatorluklarını kurabiliyorlar. Birebir vakitte Hürrem Sultan ve Sultan Süleyman üzere herkesin aklına kazınan karakterlerin avatarları ile diplomasi yürütmek, ordular yönetmek ve imparatorluğun geleceğini belirlemek mümkün hâle geliyor.

Diziyle tıpkı ismi taşıyan oyun, bugün prestijiyle erişime açılmış durumda. Kullanıcılar, The Sandbox internet sitesi üzerinden oyunu deneyimleyebiliyorlar. Buradaki bağlantıya tıklayarak oyuna ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.