artik-cim-bicme-makinesinde-doom-oynayabilirsiniz-deneysel-olarak-degil-resmi-olarak-geldi-FBKQPkMI.jpg

Artık Çim Biçme Makinesinde Doom Oynayabilirsiniz! (Deneysel Olarak Değil, Resmi Olarak Geldi…)

Oyun tarihinin en ikonik üretimleri ortasında yer alan Doom’da, yalnız bir asker olarak üzerimize atılan manga manga iblisi bir silah ve bir elektrikli testeremsi kılıç yardımı ile biçiyorduk. Artık ise gerçek bir çim biçme makinesi ile bu misyonu devam ettirmemiz mümkün. 

Normal kurallar altında Doom’u oynanması beklenmeyen bir yerde gördüğümüzde, işin gerisinden serinin meraklı bir hayranının çıkmasına alışkınız. Bu kez çim biçme makinesi üreticisi Husqvarna, işi onlara bırakmadan kendileri Bethesda ile iş birliği yapmış durumda. Kimi üst seviye modellerde, 1993 imali Doom aygıtlara fiyatsız olarak indirilip oynanabilecek. 

Bu kere iş hayranlara kalmadı

Doom oynanabilir çim biçme makineleri, Nisan ayında Nera modelinin piyasaya çıkmasıyla birlikte hayatımıza girmiş olacak. Oyunun oynanışı ise hayli pratik. Yuvarlak ayar düğmesini çevirerek sağa sola döndüğümüz oyunda, ayar düğmesini bastırarak ateş edebileceğiz. Yürümek için ise başlatma düğmesine basılı tutmamız kâfi olacak. Oyunu ise modellerin üzerinde yer alan minik ekranda görüntüleyebileceğiz. 

Bu enteresan teşebbüs, gelecekte çok daha farklı bir Doom (ya da gibisi öbür bir oyun) tecrübesinin kapısını aralayabilir. Şimdilik küçük bir cümbüş sunan bu teknoloji, ileride artırılmış gerçeklik gözlükleriyle birleştiğinde çimlerimizi küçük mini yaratıklara çevirip onları biçmemizi, böylelikle yüksek puanlar toplayıp rekabet ettiğimiz bir oyunda yer almamızı sağlayabilir. 

Comments are closed.