apple-watchlarin-hayalet-dokunma-sorunu-devam-ediyor-daha-fazla-modelde-goruldu-n8PGUqyj.jpg

Apple Watch’ların “Hayalet Dokunma” Sorunu Devam Ediyor: Daha Fazla Modelde Görüldü

Apple Watch kullanıcıları vakit zaman enteresan bir meseleyle karşılaşıyor. Akıllı saatin ekranı zaman vakit, rastgele bir temas olmamasına karşın güya kullanıcı saate dokunmuş üzere davranıyor. Mevzuyla ilgili olarak birinci sefer şubat ayında yetkili servis sağlayıcılara bir not gönderen Apple, “hayalet dokunma” sorunundan Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 kullanıcılarının etkilendiğini belirten raporların farkında olduğunu söylemişti. 

O notta Apple, servis sağlayıcılarını bu sıkıntıdan etkilenen üniteleri değiştirmemeleri konusunda uyarmış ve müşteriye yazılım güncellemesi beklemelerini tavsiye etmeleri istenmişti. Apple’ın gönderdiği yeni bir notta sorunun Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra‘yı da etkilediği doğrulandı. 

Apple, sorunu yazılım güncellemesi ile çözeceğinden emin

Yeni notta da servis sağlayıcılardan aygıt değişimi yapmamalarını isteyen Apple, bu durumdan etkilenen kullanıcıların aygıtlarını tekrar başlatmalarını, tekrar başlatma esnasında da yan düğme ve dijital taç düğmesini 10 saniye boyunca basılı tutmalarını tavsiye ediyor. Bu tahlil şimdilik süreksiz bir alternatif üzere duruyor. 

Reddit’te ve Apple dayanak forumlarında pek çok kullanıcının bu problemden muzdarip olduğu göze çarpıyor. Kimi durumlarda Apple müşterileri aygıtlarını artık kullanamaz duruma geliyor. Apple’ın aylardır devam eden bu sorunu çözmek için yazılım güncellemesi yapması beklense de hayalet dokunma sorunu bir mühlet daha devam edeceğe benziyor. 

Comments are closed.