apple-vision-pro-icin-cakma-netflix-uygulamasi-gelistirildi-4k-cozunurluk-takviyesi-bile-sunuyor-6IaVIEcL.jpg

Apple Vision Pro İçin “Çakma Netflix” Uygulaması Geliştirildi: 4K Çözünürlük Takviyesi Bile Sunuyor

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Apple Vision Pro’nun en büyük problemlerinden bir tanesi, resmî yazılım dayanağının kısıtlı olması. Pek çok geliştirici, niş kabul ettiği Apple Vision Pro için uygulama geliştirmeye yanaşmıyor. Hatta Netflix bile birinci ağızdan açıklama yaptı ve bu türlü bir planı olmadığını söyledi.

Hâl bu türlü olunca iş, üçüncü taraf yazılımcılara kaldı. Bu bağlamda; “Supercut” isimli bir uygulama ise Apple Vision Pro’ya etkileyici bir Netflix tecrübesi sunmak için tasarlandı. Tam ekran manzara tecrübesi sunan uygulama, Dolby Atmos ve Dolby Vision ile 4K çözünürlük takviyesi de sunuyor. Üstelik alt yazı denetimi, ileri geri sarma ve oynatma suratı üzere özellikler de Supercut’ta bulunuyor.

Amazon Prime Görüntü dayanağına de sahip

Supercut’a merhaba deyin. Vision Pro için Netflix ve Prime Görüntü uygulamam artık App Store’dan indirilebilir.

Supercut uygulaması etkileyici bir tecrübe sunuyor olsa da kullanıcılar, bu uygulamada Amazon Prime Görüntü hizmetine de erişebiliyorlar. Lakin bu hizmet, Netflix kadar gelişmiş bir kullanıcı tecrübesi sunmuyor. Amazon Prime Görüntü, Safari altında çalıştırılıyor.

Büyük firmalar Apple Vision Pro kullanmaktan çekiniyor olsalar da bağımsız geliştiriciler, bu karma gerçeklik başlığının çok daha kullanılabilir hâle gelmesi için ellerinden geleni yapacaklar üzere görünüyor. Üstelik buradan para da kazanacaklar. Çünkü Supercut uygulaması, tek seferlik 4,99 dolar ödeme ile satın alınabiliyor.

Comments are closed.