realmeden-uygun-fiyatli-performans-realme-p1-ozellikleri-1veMaEzG.jpg

Realme’den uygun fiyatlı performans: Realme P1 özellikleri!

Realme tarafından üretilen yeni P1 serisi, lansman öncesi ortaya çıktı. 15 Nisan’da tanıtılacak Realme P1 ve P1 Pro’nun tüm özellikleri ortaya çıkmasa da şirket, lansman için T-serisi ile karşılaştırma niteliğinde bir tablo yayınladı. Ayrıyeten Realme’nin yaptığı açıklamalara nazaran P1 serisi bu fiyata en âlâ kavisli ekrana sahip olacak. İşte Realme P1 ortaya çıkan özellikleri ve fiyatı…

Realme P1 Pro, 240 dolar altında en âlâ kavisli ekranla geliyor

Telefon üreticisinin argümanlarına nazaran yeni telefon serisi, bu fiyat altında 120Hz AMOLED ve kavisli bir ekran sahip olarak en düzgünü olacak. Ayrıyeten tanıtılacak P1 Pro’nun ekranı Pro-XDR takviyesi ve ekranların yüzeydeki su damlalarının aygıta girmesini engelleyen Rainwater Touch teknolojisiyle geliyor. Realme P1 Pro, ekranın üst tarafında da ortalanmış bir selfie kamerasına mesken sahipliği yapıyor.

Aynı vakitte P1 Pro modeli, dört adet 2.2GHz ARM Cortex-A78, dört adet 1.8GHz Cortex-A55 olmak üzere sekiz çekirdeğe sahip Snapdragon 6 Gen 1 işlemcisi ile 240 dolar altında en uygun Snapdragon işlemci ile geldiği tez ediliyor.

Realme P1 ise dört adet 2.6GHz Arm Cortex-A78 ve dört adet 2.0GHz Arm Cortex-A55 olmak üzere sekiz çekirdekli MediaTek Dimensity 7050 yonga seti ile 180 dolar altında en süratli işlemciye sahip olduğu tez ediliyor. Realme P1 ekran özellikleri için konuşacak olursak, bu model Pro’nun tersine 120Hz AMOLED ve 2000 nite kadar parlaklık sunan düz bir ekrana sahip.

15 Nisan’da tanıtılacak aygıtlardan P1 Pro, Phoenix Kırmızısı ve Papağan Mavisi renk seçenekleriyle gelirken, P1 modeli, Phoenix Kırmızısı ve Tavuskuşu Yeşili ile duyurulacak. Pro modeli IP54 sertifikasına sahipken, standard versiyonu IP54 derecesi ile geliyor. Ayrıyeten, her iki aygıt da 45W şarj dayanağına sahip. T-serisine nazaran daha gelişmiş özelliklerle gelen P-serisi dört yıl boyunca güncelleme alacak üzere duruyor.

Peki ya siz Realme P1 serisi özellikleri ve fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Comments are closed.