windows-7-icin-yayinlanmayan-guncelleme-sizdi-neler-sunacakti-XdJCkz4L.jpg

Windows 7 için yayınlanmayan güncelleme sızdı! Neler sunacaktı?

Microsoft, Ekim 2009’da Windows 7‘yi piyasaya sürdü. Stabil olması ve kolay arayüze sahip olması nedeniyle vakitle bir efsaneye dönüşen bu işletim sistemi için sunulan dayanak, geçtiğimiz yıllarda sona erdi. Yani artık yeni güncelleme yayınlanmayacak. Fakat kısa mühlet evvel Windows 7 için hazırlanan lakin kullanıcılara sunulmayan bir güncelleme sızdırıldı. Bu güncellemenin birtakım yenilikler getireceği ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Windows 7 için yayınlanmayan güncelleme, neler sunacaktı?

Windows 7 Build 6758 sürümlü Milestone 3 olarak isimlendirilen bu güncelleme şayet yayınlansaydı arayüz bakımından bir dizi yenilik sunacaktı. Bunlar ortasında en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Paint‘in yenilenmiş bir arayüzle kullanıcılara sunulması da bulunuyordu.

Hesap Makinesi ve WordPad üzere uygulamaların da Ribbon dizaynına uygun biçimde yenilenmiş bir arayüze kavuşacağı görülmüşken, ortam oynatıcısı Windows Media Player‘ın da güncelleneceği gözler önüne serildi.

Microsoft‘un bu güncellemeyi yayınlamama sebebiyle ilgili kesin bir bilgi yok. Fakat Windows 7‘nin dayanağının sona ermesi ve şirketin odak noktasını daha yeni işletim sistemleri üzerine kaydırması, güncellemenin yayınlanmamasının sebebi olabilir.

Microsoft, dijital tabelalar ve sanayi makineleri üzere aygıtlar için özel olarak hazırlanan Windows Embedded POSReady 7 sürümü için Ekim 2024‘e kadar güvenlik güncellemeleri sunmaya devam edecek.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.