apple-ios-18le-ipad-ve-iphone-kullanicilarina-aykiri-kose-yapacak-EeK7k2aS.jpg

Apple, iOS 18’le iPad ve iPhone kullanıcılarına aykırı köşe yapacak!

iOS 18 ve iPadOS 18 güncellemesi, son yıllarda yayınlanmış en büyük paket olacak üzere duruyor. Yapay zeka odaklı bir güncelleme tasarlayan Apple’ın hangi modellere güncelleme vermeyeceği de ortaya çıktı. Buna nazaran tanınan üç iPad’in iPadOS 18 almayacağı sav edildi.

Sevilen üç iPad modeli iPadOS 18 almayabilir

Güvenilir kaynaklardan gelen sızıntıya göre iPad (6. nesil), iPad Pro 12.9 (2. nesil) ve iPad Pro 10.5 iPadOS 18 güncellemesini almayacak. Bu modellerin hepsi Apple A10X Fusion çipinden güç alıyor ve iPadOS 18 için donanımları kâfi olmayabilir.

Ayrıca 6. jenerasyon iPad’in A10 Fusion çipten güç aldığını belirtelim. Bu da modelin güncelleme almama ihtimalini artırıyor.

iPhone tarafında ise gelişmeler daha olumlu. Çok sayıda sızıntıya nazaran iPhone XR ve üstü modellerin iOS 18 takviyesi alması bekleniyor. Ayrıyeten iPhone SE (2020)’nin de bu güncelleme programına dahil edilmesi mümkün görünüyor.

Apple analisti Mark Gurman’ın belirttiğine nazaran iOS 18, kullanıcılara iPhone arayüzünü yapılandırmak için daha fazla seçenek sunacak. Bu kapsamda Apple’ın daha fazla özelleştirmeye müsaade vereceği söyleniyor. Siri iyileştirmeleri, Apple Music için yapay zekalı çalma listeleri, daha akıllı fotoğraf idaresi üzere sızıntılarla uyumlu.

iOS 18’in Haziran ayında düzenlenecek WWDC konferansında birinci kere gösterilmesi ve beta sürümünün yayınlanması bekleniyor. Genel kullanım ise Eylül-Ekim ayı üzere dağıtıma çıkacaktır.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Comments are closed.