2knin-fifa-oyunlarinin-haklarini-aldigi-aciklandi-argumani-ortaligi-karistirdi-isin-asli-busbutun-farkli-7SLIrrZL.jpg

“2K’nın FIFA Oyunlarının Haklarını Aldığı Açıklandı” Argümanı Ortalığı Karıştırdı: İşin Aslı Büsbütün Farklı!

Electronic Arts ile FIFA, 30 yıla yakın süredir devam eden mutabakatlarını sonlandırdıktan sonra FIFA, kendi oyunlarını çıkaracağını açıklamıştı. EA, yoluna EA Sports FC markası ile devam ederken FIFA’dan gelecek atılımlar ise uzun vakittir merak ediliyordu. Tezlere göre FIFA, kelam konusu oyunlar için 2K ile iş birliğine gitti. 

Bu sav, toplumsal medyada kısa müddette gündem oldu:

İşin değişik yanı Kurakasis, Türkiye’deki oyun sayfalarının paylaştığının bilakis paylaşımında rastgele bir “açıklamada” bulunmuyor. 2K ile FIFA’nın anlaştığı argümanlarının tek kaynağı, Kurakasis’in 2002 demek yerine 2K2 yazmış olması. Yani ortada bir açıklama değil daha çok niyet okuma var. Zaten  sağlam hiçbir ‘yabancı’ oyun sayfası mevzuyu haberleştirmemiş durumda ve hususla ilgili açılan Reddit başlığı de moderatörler tarafından kaldırıldı.

Evet, EA ile FIFA ortasındaki muahede sona erdiğinden beri KONAMI ve 2K isimleri sık sık dedikodularda kendilerine yer buluyor ve Kurakasis’in bu paylaşımında muhtemel 2K – FIFA muahedesine gönderme yaptığına kuşku yok. Hatta tahminen de iki şirket anlaşmak üzere ve Kurakasis’in bu paylaşımının nedeni de bu. Fakat şu an için ortada mutlaklaşmış bir muahede olmadığının ve bir açıklama yapılmadığının altını çizelim.

Ortalığı karıştıran paylaşım şu biçimdeydi:

“Favori FIFA oyunum. 
2K2, pardon, FIFA World Cup 2002″
 

Comments are closed.