dead-cellsin-tasarimcisi-eski-studyosunu-gomdu-XvQe84eE.jpg

Dead Cells’in Tasarımcısı Eski Stüdyosunu Gömdü

Sébastien Benard, Dead Cells’in geliştiricisi Motion Twin’in kurucu ortaklarındandı, stüdyodu çalıştığı 19 yıl içerisinde Dead Cells’i tasarlayarak ortaya müthiş bir oyun çıkarmıştı. 2000 yılının Mart ayında ise yeni bir stüdyo kurmak için kurucusu olduğu stüdyodan ayrılmıştı.

Motion Twin, bir yandan yeni bir projeye geçmek diğer yandan Dead Cells’i düzenli içeriklerle beslemek için Evil Empire adında yeni bir stüdyo kurmuş ve Dead Cells güncellemelerini tamamen bu stüdyoya bırakmıştı.

Geçen gün ise Motion Twin’den beklenmedik bir açıklama geldi ve oyuna gelecek olan 35 nolu güncellemenin son güncelleme olacağı, Dead Cells defterinin artık kapanacağı söyleniyordu. Beş yıl boyunca Dead Cells’e ek içerikler sağlayan Evil Empire’ın yeni maceralara atılacağı söylenmişti bu açıklamada.

Benard bunun üzerine oyunun resmi Discord sunucunda açıklamalar yaptı ve Motion Twin ile Evil Empire arasında bu konuda ortak bir görüş olmadığını söyleyerek, güncelleme durdurma anlaşmasının pek de dostane koşullarda gerçekleşmediğini ima etti. Ona göre Motion Twin’in kararı Evil Empire’ı da olumsuz etkilemiş durumda.

“Bence Motion Twin, Dead Cells ve Evil Empire’a karşı akla hayale gelebilecek en adice hareketi yaptı. Perde arkasındaki gerçek durumu birinci elden görmüş biri olarak artık bunun bir parçası olmadığım için seviniyorum. Yapılan resmi açıklama tamamen bir pazarlama saçmalığından ibaret, bu olay yansıtılandan tamamen farklı koşullarda gerçekleşti.

Kurucusu olduğum eski stüdyonun böylesine açgözlü tiplere dönüşeceğini hayal bile edemezdim. Evil Empire’a gönülden başarılar diliyorum, umarım orada çalışanlar bu ani ekonomik kesintiyi atlatabilirler.”

Demek ki işin içinde dışarıdan bilmediğimiz başka şeyler varmış, Evil Empire’dan konuya dair daha detaylı bir açıklama gelir mi, bekleyip göreceğiz bakalım.

Comments are closed.