2024te-oynayabileceginiz-en-uygun-playstation-4-oyunlari-GObt62Pa.jpg

2024’te oynayabileceğiniz en uygun Playstation 4 oyunları

İçindekiler

  1. 1. Red Dead Redemption 2
  2. 2. Control
  3. 3. God of War
  4. 4. Horizon Zero Dawn
  5. 5. Marvel’s Spider-Man + Miles Morales
  6. 6. Final Fantasy VII Remake
  7. 7. Persona 5 Royal

PlayStation 4, oyun dünyasının efsanevi konsollarından biri olarak ismini yazılı tarihe altın harflerle kazıdı. 2013 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, PlayStation 4 oyunları milyonlarca oyuncuyu büyüledi, birçok maceraya yelken açmasını sağladı ve hislerini en ağır halde yaşamalarını sağladı. Elbette artık piyasada PS5 var ve birden fazla oyuncu yeni konsollara geçmiş durumda. Fakat, 2024 yılında bile PlayStation 4 platformunda günümüze uygun oynanabilecek tonlarca kaliteli üretim var.

İşte, 2024’te PlayStation 4’te keyifle oynayabileceğiniz, unutulmaz 7 oyunu sizin için derledik. Hazırsanız, kontrolcünüzü elinize alın ve modası asla geçmeyen bu oyunları kesinlikle oynayın.

1. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, GTA serisinin gerisindeki takım olan Rockstar’dan diğer kimsenin ortaya çıkaramayacağı cinsten bir oyun. Bir stüdyo lakin bu kadar başarılı olduğunda bir oyuna milyonlarca dolar ve mesai harcayabilir. Rockstar’ın oyunda yarattığı dünya, büyüleyici ve alışılmadık derecede akıcı bir kıssa için kusursuz bir yer oluşturuyor.

2. Control

Alan Wake’in anlatısını ve Quantum Break’in çılgın güçlerini birleştirdiğinizde işte ortaya bu türlü oyun çıkıyor; Control. oyunda kayıp kardeşini arayan bir bayan olarak oynarken, gerçeklik ve fantastik ortasında ince bir çizgi olduğunu hemencecik öğreniyorsunuz.

The X-Files ve doğaüstü olayları severek büyüyen herkes için bu oyun hakikaten bulunmaz bir nimet. Ayrıyeten, son on yıldır oyunlara hakim olan açık dünya formülünü hem rafine eden hem de geliştiren yaratıcı bir stüdyonun en düzgün örneği.

3. God of War

SIE Santa Monica Studio’nun God of War’u seriyi başarılı bir formda tekrar başlatırken evvelki oyunların anlatı zayıflıklarını daha güçlü hale getirmeyi başarıyor. Kratos artık bir baba, kamera artık esasen omzuna bağlı ve Sony’nin elinde artık daha eksiksiz bir seri var. Öyküsü destansı, anlatı etkileyici ve düzey tasarımı büsbütün harika. Bu da onu bu listedeki en düzgün görüntü oyunlarından biri yapıyor.

4. Horizon Zero Dawn

Yıllarca çeşitli Killzone oyunlarıyla boğuşan geliştirici Guerrilla Games, sonunda Horizon Zero Dawn ile güçlü ve yaratıcı yeni bir oyun ortaya çıkardı. Oyun mükemmel kıyamet sonrası açık dünyasını savaş ve sessiz fakat unutulmaz bir öykü ile harmanlıyor. Elbette, yeni bir çığır açmıyor, fakat Horizon her şeyi o kadar yeterli yapıyor ki bunun çok fazla ehemmiyeti yok.

5. Marvel’s Spider-Man + Miles Morales

Artık ağ fırlatmak için GameCube’teki Spider-Man 2’yi oynamak zorunda değiliz. GameCube’teki bu oyun neredeyse 15 yıl boyunca bir Örümcek Adam oyunu için altın standart olarak kabul edildi; üstelik o kadar düzgün bir oyun olmamasına karşın.

Marvel’s Spider-Man ise tam bir muvaffakiyet öyküsü. Insomniac’ın PlayStation’a özel oyunu, New York City’de dolaşmanın nasıl bir şey olduğunu şimdiye kadarki en âlâ haliyle sunarken, Batman: Arkham serisinin dövüşlerinden ziyadesiyle esinleniyor. Ayrıyeten başlaması biraz vakit alsa da sonunda ağızları açık bırakan bir kıssaya sahip.

6. Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII, tüm vakitlerin en güzel 10 oyunu listelerini tekraren süslemiş ve uzun soluklu Japon RPG serisini poligonlar, 3D haritalar ve 32-bit konsolların yenilikleriyle tanıştıran kült oyunlardan biriydi. 23 yıl sonra ve 3 PlayStation yinelemesinden sonra Square Enix, nihayetinde oyunu yine düzenlemeye değil, yine yapmaya karar verdi.

FF7R’nin dövüşleri, serinin son oyunu Final Fantasy XV’dekilerden daha akıcı ve daha keyifli. İkonik paralı asker Cloud’dan Barret ve Aerith’e kadar her karakter, kendileri ve düşmanları ortasındaki boşluğu çok farklı hallerde kullanarak büsbütün farklı formlarda oynuyor. Birtakım alt vazifeler oyuna yalnızca birkaç saat daha fazla mühlet eklemek için koyulmuş üzere hissettirse de orijinalin dünyası PS4 için ihtimamla tekrar tasarlandığından bu çok da kıymetli bir sorun değil.

7. Persona 5 Royal

Comments are closed.