ubisoftun-gelistirdigi-skull-and-bonesin-oyuncu-sayisi-muhakkak-oldu-9f7tHLHS.jpg

Ubisoft’un geliştirdiği Skull and Bones’ın oyuncu sayısı muhakkak oldu!

Ubisoft‘un birkaç kere ertelediği, merakla beklenen korsan temalı oyunu Skull and Bones, 16 Şubat’ta ön sipariş sürecinden çıkarak piyasaya sürüldü. Fiyatıyla tenkit toplayan oyunun ne kadar satacağı merak ediliyordu. Bugün ise Skull and Bones oyuncu sayısı aşikâr oldu.

Skull and Bones, yüz binlerce oyuncuya ulaştı

Skull and Bones şu anda PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC ve Amazon Luna üzerinden oynanabiliyor. Şu anda Ubisoft‘un aktifliği kapsamında kimi platformlarda hudutlu müddetliğine fiyatsız olarak sunulan oyunun 1 milyondan az kişi tarafından oynandığı ortaya çıktı.

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere nazaran Skull and Bones, şu anda dünya genelinde 850 binden fazla kişi tarafından oynanıyor. Bu sayıya, oyunu fiyatsız erişim aktifliği kapsamında deneyimleyen oyuncuların da dahil edildiğini belirtelim.

Bu sayıya nazaran oyunun başarılı bir çıkış yaptığı düşünülmüyor. Bunun en değerli sebebininse fiyatı olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatıyla tenkit topladı

Skull and Bones, yurt dışında 70 dolara satıyor. Türkiye’de ise Epic Games Store üzerinden 999 TL karşılığından satın alınabiliyor. Türk oyuncular, artan enflasyon ve yükselen döviz kuru nedeniyle bu fiyatı kabul edilebilir bulsa da yurt dışındaki oyuncular tıpkı niyette değil.

Oyunun değerli bulunmasının sebebi ise aslında fiyatı değil, oyunu satın aldıktan sonra ek olarak ekstra eşyalar satılacak olması. Oyun içinde bir eşya satılmayacak olsaydı bu fiyat olağan karşılanabilirdi. Hatta bununla ilgili Skull and Bones‘ın geliştirme takımında çalışan bir geliştirici bile oyunun aslında 30-40 dolar pahasında olduğunu söyledi.

Oyun ön siparişlere açıldığından beri tenkit toplayan Ubisoft‘un CEO’su Yves Guillemot ise bu fiyatı savunuyor. O denli ki Guillemot, oyunda parayla alınabilecek ek içerikler olmasına karşın oyunun neden parayla satıldığına dair bir soru üzerine Skull and Bones‘ı “AAAA” olarak tanımladı.

Yani oyunun, Red Dead Redemption 2The Witcher 3: Wild Hunt ve GTA 5 gibi AAA kategorisine dahil olan oyunlardan bile daha yüksek kalitede olduğunu söylemeye çalıştı. Buna nazaran oyuncuların verdiği paranın karşılığını alacağını belirtiyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Skull and Bones‘ın oyuncu sayısı sizce ne kadar güzel? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.