15k-cozunurluk-ve-oled-ekran-huawei-p70-tasarimi-belirli-oldu-viJea11x.jpg

1,5K çözünürlük ve OLED ekran! Huawei P70 tasarımı belirli oldu

2019’da ABD tarafından kara listeye alındıktan sonra pazar hissesinin büyük bir kısmını kaybeden Huawei’de eski günlere geri dönüş için çalışmalar sürüyor. Çinli marka bu kapsamda çok yakında P70 serisini vitrine çıkaracak. Son gelen bilgiler standart modelin tasarımını ve teknik özelliklerini gözler önüne seriyor. İşte Huawei P70 tasarımı ve özellikleri!

Huawei P70 tasarımı ve özellikleri

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran Huawei P70, selefine kıyasla kimi tasarım değişikliklerine konut sahipliği yapacak. Son sızdırılan görselleri göz önünde bulundurarak telefonun içerisinde üç kameranın yer aldığı üçgen bir kamera kurulumuna geçiş yaptığını söylemek mümkün. Ayrıyeten kamera modülünün bir evvelki modele nazaran daha çıkıntılı olduğunu belirtelim.

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, Huawei P70 modelinin kamera özelliklerini gözler önüne serdi. Buna nazaran akıllı telefonda değişken diyafram açıklığına sahip 50 Megapiksellik Sony IMX989 ana kamera yer alacak. Bununla birlikte, 50 Megapiksellik ultra geniş açı ve 50 Megapiksellik 4x periskop telefoto sensörü karşımıza çıkacak.

Seriyle ilgili sızıntılar bunlarla hudutlu değil. Çünkü kaynağa nazaran akıllı telefonlarda 6,5 ve 6,8 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği mevcut olacak. Her iki opsiyon da 1,5K çözünürlük ve değişken yenileme suratına ortam sağlayan LTPO teknolojisine konut sahipliği yapacak.

Akıllı telefonlarda Mate 60 serisinde de karşımıza çıkan 5G takviyeli Kirin 9000S işlemcisinin kullanılması kelam konusu. 7 nm mimariyle üretilen yonga seti; 1x 2.62 GHz, 3x 2.15 GHz ve 4x 1.53 GHz çekirdeklerine ek olarak Maleoon 910 grafik ünitesine mesken sahipliği yapıyor.

Huawei P70 ailesinin ne vakit tanıtılacağı şimdilik belirli değil. Lakin şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran selefleriyle emsal bir tanıtım takvimini benimseyecek ve 2024’ün birinci yarısında vitrine çıkacak. Bu iş için mart yahut nisan ayları uygun görünüyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.