instagramda-yazdiklarinizi-artik-iki-defa-denetim-edin-3BfakZg2.jpg

Instagram’da yazdıklarınızı artık iki defa denetim edin!

Instagram, kullanıcıların daha yeterli temas kurmasına ve sohbet etmesine yardımcı olacak DM özelliklerini devreye aldı. Bu özelliklerin ortasında en çok gönderilen iletilerin düzenlebilmesi yer alıyor. Pekala Instagram DM düzenleme özelliği nasıl kullanılacak?

Instagram DM düzenleme gerçek oldu

Meta tarafından Instagram için yayınlanan güncellemeler ortasında bildirileri gönderdikten 15 dakika sonrasına kadar düzenleme, gelen kutusunun üst kısmına üç sohbete kadar sabitleme ve okundu bilgisini sohbet bazında değiştirme bulunuyor.

Instagram DM düzenleme özelliği sayesinde yanlış gönderdiğiniz yahut değiştirmek istediğiniz bildiriler üzerinde daha fazla denetime sahip olacaksınız. Bildirisi gönderdikten 15 dakika sonrasına kadar üstüne tıklayarak güncelleyebilirsiniz. Lakin bildirinin yanında “düzenlendi” halinde bir ibare olacağını da belirtelim.

Kullanıcılar artık DM’de süratli kullanım için favori çıkartmalarını kaydedebilecek. Bir bildirisi yanıtlarken çıkartma, GIF, görüntü, fotoğraf yahut ses kaydı ekleme üzere gelişmiş seçenekler mevcut olacak.

Ayrıca arkadaşlar ortasında “doğru havayı oluşturması” için daha fazla sohbet teması da ekleniyor. Yeni temalar ortasında Love, Lollipop, Avatar üzere birçok farklı cins yer alıyor. Temalar, sohbet ismine dokunarak ve mevcut seçenekler ortasından seçim yaparak uygulanacak.

Yeni özelliklerle Instagram, kullanıcıların kendilerini söz etmeleri için daha fazla yol sunuyor. DM artık kusur düzenleme, değerli sohbetlere öncelik verme ve cevaplara görsel öğeler ekleme konusunda daha fazla esneklik sunacak.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.