yuvarlanabilir-motorola-telefonu-mwc-2024te-cikti-zkLRtl2n.jpg

Yuvarlanabilir Motorola telefonu MWC 2024’te çıktı!

Motorola, Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024 kapsamında esnek OLED ekran teknolojilerini içeren akıllı telefonların nasıl görünebileceğini gözler önüne serdi. Şirket, bileğe akıllı saat üzere takılabilen Adaptive Display konseptini tanıttı.

Motorola Adaptive Display neler vadediyor?

Motorola’nın Adaptive Display (Adaptif Ekran) olarak isimlendirdiği aygıt, çoklu menteşeleri kullanarak farklı hallere bükülebilme özelliğiyle öne çıkıyor. Motorola; 6,9 inçlik pOLED ekranın içe yanlışsız katlanabileceğini yahut bir yüzey üzerinde dik durabileceğini tez ediyor.

Daha da farklı olarak akıllı telefon, manyetik bileklikle eşleştirildiğinde bileğin etrafını büsbütün sarabiliyor. Konsept yeni olsa ve esnek ekranların geleceğini gösteriyor olsa da, uygulanabilirliği hakkında birçok soru bulunuyor.

Örneğin bileğe takılan tasarım, Adaptive Display’i akıllı saatlere kıyasla epey kalın ve sert hale getiriyor. Ayrıyeten telefonun, idman sırasında tere yahut suya maruz kalmaya nasıl dayanacağı da belgisiz. Lakin birtakım kullanıcılar, yuvarlanabilir telefonların aygıtlarını taşımak için kol bandı kullanan koşuculara hitap edebileceğine inanıyor.

Motorola, Adaptive Display’i kesin bir eserden çok olasılıkları keşfetmeye yönelik bir prototip olduğunun altını çizdi. Daha evvel bu konseptin Kasım ayındaki Lenovo etkinliğinde de gösterildiğini belirtmek gerekiyor.

Adaptive Display üzere yuvarlanabilir telefonların gelecek mi, yoksa bilim kurgu olarak mı kalacağını vakitle göreceğiz. Fakat esnek OLED ekranlar geliştikçe akıllı telefonlar da değişecek üzere duruyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.