yu-gi-oh-2024-dunya-sampiyonasi-abdde-yapilacak-WMxqSV8B.jpg

Yu-Gi-Oh! 2024 Dünya Şampiyonası ABD’de Yapılacak

 
Konami Digital Entertainment B.V. (KONAMI), Yu-Gi-Oh! World Championship’in (Yu-Gi-Oh! Dünya Şampiyonası) 2016’dan bu yana birinci defa ABD’ye geleceğini duyurdu. Şampiyona, iki gün sürecek nefes kesen Düellolar için dünyanın dört bir yanından yarışmacıları 7-8 Eylül tarihlerinde Seattle, Washington’da karşı karşıya getirecek.
 
Yu-Gi-Oh! Dünya Şampiyonası (WCS) 2024, birinci sefer dört kategoride farklı turnuvalara konut sahipliği yapacak. Bunlar ortasında Yu-Gi-Oh! KOLEKSİYON KART OYUNU (TCG) ve Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL turnuvalarının yanı sıra Yu-Gi-Oh! DUEL LINKS için iki farklı turnuva formatı yer alıyor. Yu-Gi-Oh DUEL LINKS formatlarından biri, evvelki WCS etkinliklerinde de olduğu üzere SPEED DUEL formatı olacak. Öbür Yu-Gi-Oh! DUEL LINKS turnuvası ise Eylül 2023’te oyuna tanıtılan yeni oyun modu olan RUSH DUEL’ı temel alacak.
 
KONAMI ayrıyeten Amerika, Avrupa ve Okyanusya’daki TCG kategorisi için Dünya Şampiyonası Elemeleri (WCQ) turnuvalarının detaylarını da doğruladı.Bu turnuvalarda, kendi kıtalarındaki en düzgün Düellocular Yu-Gi-Oh! WCS 2024’e katılmak için çaba edecek ve Yu-Gi-Oh! TCG Dünya Şampiyonu olabilmek için yarışacaklar.
 
Planlanan WCQ’nun içerdiği ve yerleri şöyle:
– Orta Amerika WCQ: 21-23 Haziran (Mexico City, Meksika)
– Okyanusya WCQ: 28-30 Haziran (Auckland, Yeni Zelanda)
– Güney Amerika WCQ 28-30 Haziran (Lima, Peru)
– Kuzey Amerika WCQ: 19-21 Temmuz (Austin, Texas – ABD)
– Avrupa WCQ: 26-28 Temmuz (Berlin, Almanya)
 
basın bülteni 

Comments are closed.