youtube-arayuzu-degisiyor-kullanicilar-ikiye-bolundu-xj5qV3VZ.jpg

YouTube arayüzü değişiyor! Kullanıcılar ikiye bölündü

YouTube, yıllar içerisinde Shorts üzere farklı özellikler aldı. Fakat platformun arayüzü, ufak çaplı yenilemeler dışında büyük bir değişim görmedi. YouTube’un görüntü ekranında yeni bir dizayna geçiş yapabileceği belirtildi. Ekranın tamamı görüntü olacakken, açıklama ve önerilen görüntüler ile yer değiştirecek.

Yeni YouTube tasarımı nasıl olacak?

Testi deneyimleyen kullanıcılara nazaran YouTube, masaüstü sitesinde video izleme arayüzünü değiştirecek. Platfrom, görüntü açıklamasını ve başlığını oynatıcı alanından çıkaracak. Yenilenen dizaynla birlikte bu kısımlar kenar çubuğu paneline taşınacak.

Yıllardır görüntünün alt kısmında görünen açıklama, artık “Yorumlar” üzere öteki detaylarla birlikte ekranın sağ tarafında yer alacak. Öte yandan teklifler görüntüler ise evvelce açıklamanın olduğu bölgeye yerleştirilmiş durumda.

Sosyal medyadaki kullanıcılardan gelen birinci yorumlar, değişikliklerin büyük ölçüde olumsuz olduğu tarafında. Birçok kişi, yine dizaynın görüntünün içeriğini takip etmeyi zorlaştırdığını söyledi. Görüntü ile önerilen görüntüler ortasındaki çizgiyi bulanıklaştırdığını savunuyor.

Yeni dizaynla birlikte tüm görüntülerin iç içe geçtiği belirtildi. Yenilenen tasarım ayrıyeten YouTube’un izleme tecrübesini kesintiye uğratmamak için teklifleri liste biçiminde sunduğu eski arayüzü de rafa kaldırıyor.

Bu arayüzün şimdilik yalnızca masaüstü sürümünde test edildiğini belirtmek gerekiyor. Bu kapsamda şirket, global olarak YouTube web sitesinin kıymetli bir kısmında test edildiğini doğruladı. Kullanıcıların olumsuz yorumlarının akabinde eski dizayna devam edilmesi mümkün duruyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok bedelli.

Comments are closed.