yeni-xbox-konsolu-icin-tarih-ortaya-cikti-xWXOn3ei.jpg

Yeni Xbox konsolu için tarih ortaya çıktı!

Microsoft, Xbox konsoluna yeni bir versiyon eklemeye hazırlanıyor. Xbox Series X için büsbütün dijital yeni bir sürüm geliyor. Blu-ray disk bölmesine yer vermeyecek bu konsolun, standart modele kıyasla daha ucuz olması bekleniyor.

Xbox Series X dijital versiyonu bu yaz mı geliyor?

Microsoft, Xbox Series X konsolunun büsbütün dijital yeni versiyonunu bu yılın Haziran ya da Temmuz ayında piyasaya sürebilir. Söylentilere nazaran bu konsolun en dikkat cazibeli yanı, standart siyah renk yerine beyaz bir dış dizayna yer verecek olması.

Geliştirilmesi sırasında “Project Brooklin” olarak isimlendirilen büsbütün dijital Series X’in, birtakım tasarımsal değişiklik alacağı söyleniyor. Daha evvelki sızıntılar silindirik bir yapıda olacağını göstermişti. Yenilenen model, güç kullanımında yüzde 15’lik bir azalma hedefliyor ve düşük güç bekleme modu sunuyor.

Ayrıca Microsoft’un 2 TB depolama seçeneği ve ön tarafta bir adet USB Type-C irtibat noktasına da yer vereceği söyleniyor. Depolama tarafında artış yaşanması aslında beklenebilir. Büsbütün dijital olacağı için kullanıcıların oyunları arşivlemesi muhtemel görünüyor.

Ancak oyuncular için en enteresan olanı fiyat tarafında yaşanacak. Tezlere nazaran büsbütün dijital Series X, 499 dolarlık standart konsola kıyasla daha düşük fiyatla sunulacak. Microsoft’un Blu-ray disk şoförü olmadan 50 ila 100 dolar ortasında daha ucuza satabileceği düşünülüyor.

Konsolla ilgili değerli ayrıntılar gelmiş olsa da, Microsoft’un rastgele bir açıklama yapmadığını belirtelim. Öte yandan Xbox Lideri Phil Spencer, Microsoft’un fizikî içeriği bırakma niyetinde olmadığını söylemişti.

Comments are closed.