google-payin-fisi-cekiliyor-uygulamanin-kapanacagi-tarih-aciklandi-UH66183B.jpg

Google Pay’in Fişi Çekiliyor: Uygulamanın Kapanacağı Tarih Açıklandı

Google’in ödeme süreçleri için kullanılan hizmeti Google Pay’in kullanımı, ABD’deki kullanıcılar için 4 Haziran 2024 tarihinden itibaren sonlanacak. Kullanıcılara Google Hisse hizmeti ile faydalandıkları özellikleri kullanmaya Google Wallet ile devam edecekler.

Google Pay’in uygulamalar mezarlığına yolcu edilmesine münasebet ise Google Wallet’ın çok daha fazla kullanılan bir uygulama olması ve tüm hizmetlerin tek çatı altında toplanmasının istenmesi.

Google Wallet beş kat daha fazla kullanılıyor

Google’ın belirttiğine nazaran Google Wallet, Google Pay’den beş kat daha fazla kullanılıyor. Ehliyet, kimlik, ödeme seçenekleri üzere çok sayıda özelliği bünyesinde barındıran Google Wallet’ın Google Paay ile birleşerek tek uygulama olarak hizmet vermesinin kullanıcı tecrübesini güzelleştireceği söyleniyor.

Aslında yıllar evvel Google Hisse de hizmete sunulurken emel Android Hisse vee Google Wallet uygulamalarını bir ortaya getirmekti lakin Android Hisse ortadan kaybolsa da bu birleşme tam olarak gerçekleşememişti. Yıllar sonra ise ortadan çekilen Google Hisse oldu…

Comments are closed.