yeni-xbox-bir-donanim-kusaginda-simdiye-kadar-gorulen-en-buyuk-teknik-sicramaya-sahne-olacak-RTldyH5g.jpg

Yeni Xbox, “bir donanım kuşağında şimdiye kadar görülen en büyük teknik sıçramaya” sahne olacak

Microsoft, dün gerçekleşen podcast yayınında, Xbox’ın geleceğine ait değerli duyurular yaptı. Resmi podcast yayınında Xbox lideri Sarah Bond, Microsoft’un sıradaki yeni jenerasyon Xbox’ta “bir donanım jenerasyonunda şimdiye kadar görülen en büyük teknik sıçramayı” yapacağını duyurdu.

Bond, yaptığı açıklamada; “Daha yapacaklarımız var. Donanım konusunda Noel vakti paylaşacağımız kimi heyecan verici şeyler olacak. Ayrıyeten yeni kuşak yol haritasına da büyük kıymet veriyoruz. Burada nitekim odaklandığımız şey, bir donanım jenerasyonunda görebileceğiniz en büyük teknik sıçramayı sunmak ve bu sayede oyuncular için daha düzgün, içerik oluşturucular ve onların oluşturdukları vizyonlar için daha uygun hale getirmek” dedi.

The Verge’e konuşan Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer ise, bir adım daha ileri giderek farklı çeşitte donanımlar geliştirmeyi düşündüklerini söyledi. Bahsedilen bu farklı çeşitteki donanım bir Xbox el bilgisayarı olabilir. Microsoft, yayınladığı bir Xbox blog yazısında “Farklı aygıt çeşitlerinde pek çok fırsat görüyoruz ve hazır olur olmaz gelecekteki donanım planlarımızla ilgili detayları paylaşacağız” tabirlerini kullandı.

  • Resmi olarak doğrulandı: 4 Xbox özel oyunu PlayStation’a geliyor

Taşınabilir bir Xbox konsolu söylentileri bir müddettir internette dolaşıyor ve Spencer, X’te potansiyel bir Xbox Portable olasılığından bahseden paylaşımları devamlı favorilere ekliyor. Fakat Spencer, The Verge ile yaptığı bir röportajda “Taşınabilir aygıtların büyük bir hayranıyım, lakin duyuracak bir şey yok” dedi. Şu anda Windows işletim sisteminin bu tıp aygıtlar için tam olarak optimize edilmiş olmadığı bir gerçek. Lakin geliştiriciler daha güzel bir tecrübe sağlamak için çeşitli istikametleri düzgünleştirmek için etkin olarak çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Comments are closed.