yeni-ipad-modelleri-icin-can-sikan-gelisme-bNX5wkaR.jpg

Yeni iPad modelleri için can sıkan gelişme!

Geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikte iPhone 15 ailesini piyasaya süren Apple cephesinde yenilenmeyen bir tek iPad serisi kaldı diyebiliriz. Bugüne dek ortaya çıkan tezler markanın yeni iPad Pro ve Air modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve tanıtımın ise mart yahut nisan aylarında yapılacağını gözler önüne serdi. Son gelen raporlarsa bilhassa tabletlerin tanıtım tarihiyle ilgili söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ve bunun yanı sıra kullanıcıların canını sıkacak kimi gelişmelerin olduğunu söylüyor.

Yeni iPad Pro ve Air tanıtım tarihi ortaya çıktı

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Mark Gurman, Bloomberg’in Power On bülteninin son sayısında Apple’ın yeni iPad Pro ve iPad Air’i piyasaya sürmek için geri sayıma geçtiği bilgisini aldığını söyledi. Gurman‘a nazaran tabletler mayıs ayının birinci haftasında kullanıcıların beğenisine sunulacak.


Yeni iPad Pro ve Air tanıtım tarihi ortaya çıktı

Kaynağın telaffuzuna nazaran yaklaşan Apple lansmanında yeni 11 inç ve 13 inç OLED iPad Pro‘ların yanı sıra, daha büyük ekranlı bir 12,9 inç iPad Air ve yenilenmiş bir Magic Keyboard ve Apple Pencil aksesuarları yer alacak.

Mark Gurman, bültenin bir kısmında yeni iPad’leri bekleyenlerin pek de güzeline gitmeyecek bir iddiayı ortaya attı. Şayet kelam konusu tez doğruysa yaklaşan tabletler beklenenden daha değerliye satılacak. Olağan, bilhassa Pro’ların OLED panellere geçiş yapacak ve M3 işlemciden güç alacak olması üzere birçok yeniliği göz önünde bulundurursak bu söylentinin gerçeklik hissesinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.