yeni-ipad-kucuk-ve-11-kusak-uygun-fiyatli-ipad-geliyor-iste-cikis-tarihleriyle-ilgili-DweJ2aVc.jpg

Yeni iPad Küçük ve 11. Kuşak “Uygun Fiyatlı iPad” Geliyor! İşte Çıkış Tarihleriyle İlgili Birinci Bilgiler

Bugün yeni iPad Air ve Pro’nun mayısın ikinci yarısında geleceğini doğrulayan Bloomberg muharriri Mark Gurman, Power On isimli bugünkü bülteninde Apple’ın öbür planlarıyla ilgili de kıymetli bilgiler paylaştı. Bu planlardan biri de öbür iPad cihazlardı.

İddiaya nazaran Apple’ın bu yıl içinde piyasaya sürdüğü tek iPad modelleri Air ve Pro olmayabilir. Gurman, şirketin yeni bir uygun fiyatlı iPad ve yeni iPad Küçük üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

Yeni iPad Küçük ve giriş düzey iPad, 2024 sonunda gelebilir

İddiaya baktığımızda şirketin her iki modeli de bu yıl sunacağını lakin geliş tarihlerinin yakın olmadığını görüyoruz. Buna nazaran giriş düzey iPad ve yeni iPad Mini’ler en erken 2024 sonu bizlerle buluşacak.

Bu iki modelle ilgili neler biliyoruz?

Haberde aygıtlarda ne üzere değişiklikler görebileceğimize de değinilmiş. Uygun fiyatlı olan, 2022’de tanıtılan 10. kuşak iPad’in daha az masraflı bir halde üretilen versiyonu olarak çıkış yapabilir. Yeni iPad Küçük ise sadece işlemci tarafında bir güncelleme görebilir. Yani her iki model için de çok fazla beklentiye girmemek gerekiyor. Tekrar de çip güzelleştirmesi iPad Mini’yi iPhone 15 seviyelerine taşıyabilir.

Şu an piyasada olan, 6. kuşak iPad Küçük, Eylül 2021’de çıkmıştı. Bu aygıtta A15 Bionic Chip yer almıştı. Yani tanıtılalı neredeyse 4 yıl oldu. Bu nedenle de kullanıcılar yeni bir versiyonun yolunu gözlüyordu. Yeni işlemcinin ne olacağı konusunda bir bilgi yok. A17 Pro yahut rastgele bir A17 işlemcisi kullanılma ihtimalimiz var. Bu türlü olursa performans konusunda büyük bir ilerleme olduğunu görebiliriz. Aygıtla ilgili öteki söylentiler ortasında ise kamera ve ekran iyileştirmeleri, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 gibi özellikler var.

Uygun fiyatlı olacak 11. jenerasyon iPad konusunda ise nererdeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Teknoloji devi, aygıtın 10. jenerasyonunu Ekim 2022’de çıkarmıştı. Yeni modelle ilgili şimdilik tek söyleyebileceğimiz şey, daha ucuz bir fiyatla gelebilecek olması. Bilgiler arttığında sizlerle paylaşacağız.  

Mayısta tanıtılması beklenen yeni iPad Air ve iPad Pro hakkındaki ayrıntılar için:

 

Comments are closed.