yeni-call-of-duty-oyunlari-birinci-gunden-game-passe-gelecek-eski-cod-oyunlarinin-neden-ZnpUqggv.jpg

Yeni Call of Duty Oyunları Birinci Günden Game Pass’e Gelecek! Eski CoD Oyunlarının Neden Hala Gelmediği de Açıklandı

Microsoft oyun kısmı CEO’su Phil Spencer, yakın vakitte verdiği bir röportajda bölümle, fizikî oyunların geleceğiyle ve Call of Duty serisinin Xbox Game Pass’e gelip gelmeyeceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. En büyük oyun serilerinden biri olan Call of Duty‘nin Game Pass’e geleceği bir sefer daha doğrulanmış oldu. 

Spencer açıklamalarında, maksatlarının ZeniMax, Activision Blizzard ve Xbox Game Studios çatıları altında çıkan tüm üretimlerin birinci günden Game Pass bünyesinde yer almasını sağlamak olduğunu söyledi. Evet, CoD serisi şimdi Game Pass kütüphanesine eklenmedi lakin önümüzdeki devir prestijiyle hem eski oyunlar eklenecek hem de yeni oyunlar birinci günden kütüphanede yer alacak.

Call of Duty’nin hala Game Pass’e gelmeme sebebi, çapraz oyun takviyesini sağlamak

Spencer, bu durumun nedeni olarak art planda yaptıkları çalışmaları gösterdi. Microsoft Oyun CEO’suna nazaran oyunların konsol ve bilgisayarlarda birebir anda oynanabilmesi için çalışmalar yapılması gerekiyor. Böylelikle Microsoft, hem bilgisayarlarda oyun oynayanlar hem de firmanın konsolunu tercih edenler için eşit imkanlar sunmayı amaçlıyor. 

Activision Blizzard üzere büyük bir markanın entegrasyonu da kolay olmuyor. İki firma ortasındaki birleşmenin teknik zorlukları kadar yasal zorlukları da var, anti-tröst incelemeleri ve düzenlemeler üzere etmenler de bu süreci etkiliyor. Yeniden de Blizzard oyunlarının Game Pass’a gelişi çok uzak olmayabilir, Diablo 4, 28 Mart’ta Game Pass’e gelecek. Muhtemelen bu yılın yeni gelecek olan Call of Duty oyunu ile birlikte seriyi Game Pass içerisinde göreceğiz. 

Microsoft, kutulu oyun satmaya devam edecek

Phil Spencer, şaşırtan bir halde kutulu oyun satmaya da devam edeceklerini açıkladı. Bu, Microsoft’un bundan 10 yıl evvel bile oyun satışlarının dijitalleşmesini savunduğunu düşündüğümüzde şaşırtan bir açıklama diyebiliriz.

Comments are closed.