yapay-zek-li-telefonu-olmayanlar-buraya-google-magic-editor-tum-android-aygitlara-aciliyor-HSM2dUxG.jpg

Yapay Zekâlı Telefonu Olmayanlar Buraya: Google Magic Editor, Tüm Android Aygıtlara Açılıyor

Yapay zekâ lafını duymaktan artık bıkmış olabilirsiniz. Ancak Microsoft, OpenAI ve Google üzere şirketler büsbütün “daha yeni başladık.” kafasındalar. Yarın yokmuş üzere yapay zekâ eserleri ve hizmetleri çıkarmalarından bunu anlayabiliyoruz. Bu üçlü ortasında Google, taşınabilir tarafta da kendisini gösteriyor. Bir yandan Gemini ile ChatGPT’yi kovalasa da öte yanda Galaxy AI’ı piyasaya süren Samsung’un peşinde.

Bunu yaparken de Magic Editor aracıyla öne çıkıyor. Kelam konusu araç sayesinde Google, yapay zekâ ile fotoğraf düzenleme imkânını taşınabilir aygıtlara getiriyor. Ama bu özellik, başta Pixel aygıtlarıyla sonluydu. Daha da berbatı, Pixel aygıtlar ülkemizde satılmıyor bile. Neyse ki Google, Magic Editor’ü tüm android aygıtlar için erişime açıyor.

Ama ufak bir pürüz var.

Öncelikle Google, Magic Editor özelliğini Google One abonelerine sunuyor. Ama Android Authority’nin bir APK evrakından ulaştığı kod, özelliğin başta her aygıtta fiyatsız sunulacağına işaret ediyor. Çünkü kodun içinde yer alanlara nazaran Magic Editor, aşikâr bir deneme sayısına kadar kullanıcılara fiyatsız sunulacak. Ama onun akabinde kullanıcıların Google One’a abone olması istenebilir.

Tabii Google One abonelerinin deneme sayısı üzere sorunları olmayacaktır. Aboneliğiniz devam ettiği sürece istediğiniz kadar görsel düzenlemesi yapabileceksiniz. Kelam konusu atılımla Google’ın One abonesi sayısını artırmayı hedeflediği ortada. Bunun haricinde üstüne yatırım yaptığı bir özelliği daha geniş kitlelere yaymak da şirketin faydasına olacaktır.

Magic Editor ile hem gelişmiş bir editöre sahip oluyorsunuz hem de yapay zekâ yardımıyla istenmeyen objeleri fotoğraflarınızdan kaldırmak, onları taşımak yahut gökyüzünü değiştirmek üzere pek çok özellik önünüze seriliyor.

Comments are closed.