yapay-zeka-iphone-16ya-cok-daha-l-mikrofonlar-getirecek-D4HwTByL.jpg

Yapay zeka, iPhone 16’ya çok daha âlâ mikrofonlar getirecek

iPhone 16 serisi, üstün yeteneklere sahip bir Siri’yle birlikte çok daha düzgün mikrofonlara sahip formda karşımıza çıkabilir. Apple hayranları, şimdiden bu söylentilerle merakın doruğuna ulaşmış durumdalar.

Bu yıl iPhone’larda yapay zeka yılı olacak üzere görünüyor. iOS 18’in çok sayıda yeni yapay zeka özelliği içereceği ve yakında çıkacak olan iPhone 16 Pro Max ve iPhone 16 Pro’nun birtakım özel yapay zeka maharetlerine sahip olabileceği söyleniyor.

Siri, Apple ekosisteminin merkezine mi yerleşecek?

Elbette, Apple’ın büyük yatırımlarla geliştirdiği güçlü yapay zeka markası Siri’nin rastgele bir büyük yapay zeka atağının merkezinde yer alması mümkün. Apple’ın, yapay zeka ile çok daha güçlü bağlantı kurulabilmesi için iPhone 16 serisine mevcut telefonlarından daha yeterli mikrofonlar koyacağı da vurgulanıyor.

Görünüşe nazaran iPhone 16 serisindeki yükseltilmiş mikrofonlar, iPhone 15 serisindeki mikrofonlardan daha yüksek bir sinyal-gürültü oranı sunarak sesinizi daha net duymalarını sağlayacak ve bu da Siri’nin sizi manaya ve yanlışsız karşılıklar verme yeteneğini geliştirecek. Birebir biçimde kulaklıklar da bu yeni teknolojiyi yansıtacak formda revizyondan geçecek üzere görünüyor.

Comments are closed.