yakina-farkli-uzaga-farkli-gozluk-kullanma-sikintisini-tarihe-gomecek-otomatik-odaklamali-akilli-gozluk-gelistirildi-kzYNl92J.jpg

Yakına Farklı Uzağa Farklı Gözlük Kullanma Sıkıntısını Tarihe Gömecek, Otomatik Odaklamalı Akıllı Gözlük Geliştirildi

Giyilebilir teknolojik eserlerdeki ilerleme, bilhassa de akıllı gözlük cephesinde kendini uygundan düzgüne hissettirmeye başladı. Başta Apple olmak üzere pek çok teknoloji şirketi, ileri düzey özelliklerle donattığı akıllı gözlük ya da başlıklarını piyasaya sürdüler. Artık sizlere, bunların en yenisinden bahsedeceğiz. Lakin bu gözlüğün üretim emeli, diğerlerinden biraz farklı.

Görme sorunu yaşayan şahıslar, genelde yakın yahut uzağı görmekte zorlanırlar. Göz hekimleri, kişinin rahatsızlığına nazaran gözlük muharrir ve kimi beşerler, yaşadıkları görme problemleri nedeniyle birden çok gözlük kullanmak zorunda kalabilirler. “ViXion1” olarak isimlendirilen bu akıllı gözlük ise sahip olduğu otomatik odaklama özelliği sayesinde birden çok gözlük kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Karşınızda ViXion1

Yüksek teknoloji eseri olarak karşımıza çıkan ViXion1, sahip olduğu otomatik odaklamalı lensleri sayesinde tüm kullanıcıların muhtaçlıklarını karşılayabiliyor. Sahip olduğu batarya ile 10 saat boyunca kesintisiz kullanım imkânı sunan gözlük, 55 gramlık yükü ile de sıradan gözlüklere benziyor. 3 saatlik şarj ile bataryası büsbütün doldurulan gözlük, akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile kullanıcının gereksinimine nazaran lens ayarı yapabiliyor. Bununla uğraşmak istemeyen tüketiciler, otomatik odaklama modunu da aktifleştirebiliyorlar.

Bluetooth 5.0 temas takviyesi ile piyasadaki pek çok akıllı telefon ile kullanılabilen ViXion1, su sıçramalarına güçlü olduğunu gösteren IPX3 sertifikasına sahip. Ayrıyeten gözlüğün lensleri ortasındaki ara, 60 ila 70 mm aralığında kullanıcıya nazaran ayarlanabiliyor. Bu türlü bir gözlüğe sahip olmanın bedeli ise 660 dolar. Japonya’da ön sipariş kapsamında piyasaya sürülen eserin Türkiye üzere ülkelere ulaşıp ulaşmayacağı ise şimdi bilinmiyor.

ViXion1 için hazırlanan tanıtım görüntüsü:

Comments are closed.