xte-yeni-uyeler-gonderi-paylasmak-icin-odeme-yapmak-zorunda-kalacak-hatta-neredeyse-her-sey-yb72XcZb.jpg

X’te Yeni Üyeler, Gönderi Paylaşmak İçin Ödeme Yapmak Zorunda Kalacak (Hatta Neredeyse Her Şey İçin)

Geçtiğimiz yıl X’in yeni bir üyelik sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu sistem, yeni X kullanıcılarının öbür gönderiler ile etkileşime geçmeden ya da bir gönderi paylaşmadan evvel ödeme yapmasını mecburî kılıyordu. Bu ölçü da 1 dolar olarak belirlenmişti. X artık bu uygulamayı daha geniş bir bölgeye yaymaya hazırlanıyor. 

X blogunda yer alan metinlere, yapılan küçük bir değişiklikle yeni kullanıcıların bir gönderi paylaşmak, beğenmek, kaydetmek ya da cevaplamak için yıllık bir fiyat ödemesi gerektiği sözü eklendi. X böylelikle herkes için daha uygun bir tecrübe oluşturabileceğine inanıyor. 

Elon Musk açıklama yaptı

Konuyla ilgili olarak X üzerinden açıklamalarda bulunan Elon Musk, “Ne yazık ki yeni kullanıcıların yazabilmek için küçük bir fiyat ödemesi, botların durmak bilmeyen saldırısını hafifletebilecek tek şey. Şu anda yapay zekâ (ve troll çiftlikleri) “Robot musunuz” testini kolay kolay geçebiliyor.” sözünü kullandı. Musk ayrıyeten geçersiz hesapların budanması ile birlikte kullanılabilir durumdaki hesap isimlerinin de sayılarının artabileceğini söz etti. 

Aslında hesap doğrulaması için ödeme alınması yeni bir prosedür değil ve pek çok platform da bu formülü kullanıyor. Öte yandan X’in yeni kullanıcılardan fiyat talep etmesi, Musk’ın platforma daha çok kullanıcı çekme planlarını sekteye uğratabilir. Bakalım önümüzdeki süreçte yıllık abonelik fiyatları platformdaki kullanıcı sayısını ve etkileşimleri nasıl etkileyecek.

Comments are closed.