xiaominin-birinci-dikey-katlanabilir-telefonu-olacak-mix-flipten-yeni-bilgiler-geldi-beklenen-cikis-tarihi-nLdxvJxU.jpg

Xiaomi’nin Birinci Dikey Katlanabilir Telefonu Olacak Mix Flip’ten Yeni Bilgiler Geldi: Beklenen Çıkış Tarihi de Sızdırıldı!

Xiaomi, Mix Fold aygıtlarıyla elbet katlanabilir telefon kesiminde öne çıkan bir üretici. Lakin şirket, şu ana kadar yalnızca kitap üzere katlanabilir aygıtlarla karşımıza çıkmıştı. Galaxy Z Flip gibisi dikey katlanabilir telefon çıkarmamıştı. Bu durum yakında değişecek.

Çinli teknoloji devinin yakında “Mix Flip” ismini almasını beklediğimiz bir dikey katlanabilir telefon tanıtması bekleniyor. Bunun için heyecanlı bekleyiş sürerken yeni sızıntılar da daima ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz hafta çıkan bir sızıntı, telefonun birçok özelliğiyle ilgili bilgileri bizlerle buluşturmuştu. Bugün ise kamera, ekran ve daha fazla konuda bilgi geldi. Hepsine teker teker göz atacağız.

Xioami Mix Flip, kamerasından işlemcisine kadar her mevzuda üst seviye bir katlanabilir telefon olacak

Çıkan bilgilere nazaran telefon, ön kısımda ince çerçeveler ile çıkış yapacak. Çözünürlüğünün ise 1,5K olacağı söyleniyor. Dikey katlanabilir aygıtların her vakit en üst düzey özellikleri sunmadığını düşündüğümüzde bunu olağan karşılayabiliriz. Ayrıyeten kapak ekranının uygulamalar için çok değerli olacağı da bildirildi.

Cihazın, Qulacomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle geleceği argüman ediliyor. Bu da kıymetli bir performans sunabileceğinin göstergesi. 4.800 yahut 4.900W’lık batarya ve 67W süratli şarj dayanağı de söylentiler ortasında.

Kamera ise en dikkat çeken kısımlarından olacak. Aygıtta ikili art kamera heyetimi göreceğiz. Xiaomi Leica iş birliği bu telefona da yansıyacak. Ana kameranın, Redmi K70 Pro’da kullanılan 50 MP’lik Light Hunter 800 olacağı söyleniyor. Buna yardımcı olacak sensörün ise 2x optik yakınlaştırma sunan 60 MP’lik bir kamera olacağı argüman edilmiş. Önde ise 32 MP’lik bir selfie kamerası yer alacak.

*Konsept tasarım

Xiaomi Mix Flip hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Kamera ve kimi ekran ayrıntılarının kaynaklarından olan Android Headlines, model numaraları nedeniyle aygıtın mayıs yahut haziran ayında tanıtılabileceğini söylüyor. Gerçek olup olmadığını önümüzdeki birkaç ay içinde göreceğiz.

Comments are closed.