xiaomiden-yeni-seri-redmi-turbo-3-duyuruldu-aHGuidkY.jpg

Xiaomi’den yeni seri: Redmi Turbo 3 duyuruldu!

Akıllı telefon dünyasında birçok bölüme hitap eden modeller ortaya koyan Xiaomi, yeni bir amiral gemisi seri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bir müddettir sızıntı bilgilerini paylaştığımız Redmi Turbo 3 modeli bugün birinci kere resmi olarak duyuruldu.

OIS dayanaklı 200 Megapiksel ana kamera ve Snapdragon 8s Gen 3 işlemci 

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi seri olarak isimlendirdiği Redmi Turbo 3, birçok özelliğiyle büyülüyor. Lakin aygıt, amiral gemisi modellerde görmeye alışık olmadığımız bir işlemci ile tanıtıldı. Redmi Turbo 3’ün işlemci koltuğunda Snapdragon 8s Gen 3 yer alıyor.

Snapdragon 8s Gen 3, 1x 3.0 GHz Cortex-X4 çekirdek, 2.8 GHz suratında dört adet Cortex-A720 çekirdek ve 3x 2.0 GHz Cortex-A520 çekirdek dizilimine sahip. Redmi Turbo 3, Geekbench 6 tekli çekirdek testinde 2023 puana ulaştı. Çoklu çekirdek testinde ise 5659 puana ulaşarak Snapdragon 8 Gen 2’yi geride bıraktığını hatırlatalım.

Xiaomi’nin açıkladığı üzere Redmi Turbo 3, AnTuTu’da 1.754.299 alarak üst seviye modellerin ortasına yerleşiyor. Tanıtım görsellerine baktığımızda aygıtın art panelinde alt alta dizilmiş iki kameranın yer aldığını görüyoruz. Bunlardan birinin OIS dayanaklı 200 Megapiksel ana kamera olduğunu belirtelim. Xiaomi, yaptığı duyurusunda yalnızca modelin dizaynını, işlemcisini ve AnTuTu puanını paylaştı. Ek olarak aygıtın 10 Nisan’da satışa sunulacağını söyledi.

Bunun haricinde daha evvel sızan bilgilere bakarsak aygıt kutudan Android 14 tabanlı HyperOS ile çıkacak modelin 90W süratli şarjlı 5.500 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Ön panelinde ise 120Hz yenileme suratına sahip 6,67 inç 1220p OLED ekran yer alacak. Nisan ayında Çin’de tanıtılacak Redmi Turbo 3’ün global pazardaki ismi ise POCO F6 olacak.

Comments are closed.