xiaomiden-uc-model-icin-hyperos-guncellemesi-qGvepuef.webp

Xiaomi’den üç model için HyperOS güncellemesi!

Xiaomi, geçtiğimiz sene tanıtılan HyperOS sürümünün dağıtımına devam ediyor. Çinli üretici bilhassa son periyotta giriş ve orta segmente odaklanırken, hazırlanan kapsamlı dağıtım planı aracılığıyla günden güne yeni aygıtlarını yeni sürüme geçiriyor. Son olarak üç Xiaomi modelinin daha HyperOS güncellemesi aldığı öğrenildi.

Redmi Note 11/NFC ve Note 11 Pro 4G için HyperOS güncellemesi yayında

Redmi Note 11/NFC ve Note 11 Pro 4G için HyperOS güncellemesi kullanıma sunuldu. Yeni sürüm Android 13‘ü temel alırken, OS1.0.3.0.TGCMIXM, OS1.0.3.0.TGKMIXM ve OS1.0.2.0.TGDMIXM yapı numaralarıyla geliyor. Yeni güncelleme birinci Mi Pilot kullanıcıları için yayında olacak. Şayet sürümde bir sorun görünmezse çok yakında genel kullanıma açılacak.

Xiaomi kurucusu Lei Jun, geçen aylarda yaptığı paylaşımla HyperOS arayüzünün logosunun değiştiğini resmen duyurdu. Eskisine nazaran daha şık ve kompakt bir görünümle gelen yeni logo, dijital cihandaki fikirler ve temaslar üzere bir ortada dönen noktalardan oluşan bir galaksi olarak tanımlanıyor. Tıpkı vakitte mora çalan renkleri de bünyesinde barındırıyor.

Xiaomi HyperOS; yeni saat tarzları, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Denetim merkezi ise bir evvelki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha pak ve daha çağdaş bir dizayna sahip olacak.

Uygulama simgeleri ise benzeri, fakat genel tutarlılık artmış üzere duruyor.Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir öbür ayrıntı ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin argümanına nazaran yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine nazaran depolama konusunda önemli bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da bilhassa Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan kâfi olmayan eserleri için bir açık kapı bıraktığı manasına geliyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Comments are closed.