vivonun-yeni-butce-dostu-telefonu-y03un-birtakim-ozellikleri-ortaya-cikti-HKEcxHpx.jpg

vivo’nun Yeni Bütçe Dostu Telefonu Y03’ün Birtakım Özellikleri Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi vivo’nun Y serisi modellerine yeni bir eser ekleyeceği ortaya çıktı. “Geekbench“te ortaya çıkan telefon, vivo’nun “Y03” isimli yeni bir telefon üzerinde çalıştığını gözler önüne serdi. Ayrıyeten telefonun kimi özellikleri de gün yüzüne çıkmış durumda.

vivo Y02t’nin yerine geçmesi beklenen telefon, MediaTek Helio G85 işlemciden güç alacak üzere görünüyor. Çünkü Geekbench bilgileri, 8 çekirdekli bir işlemciden ve 2.0 GHz’ye kadar çalışma suratlarından bahsediyor. 4 GB RAM ve Android 14 işletim sistemi de vivo Y03’ün ortaya çıkan özellikleri ortasında yer alıyor.

vivo Y03 Geekbench sonuçları şöyle:

Geekbench testine giren telefon, tek çekirdekli süreç testlerinde 392 puan, çok çekirdekli süreç testlerinde ise 1.304 puan aldı. Bu düşük puanlar çok şaşırtan değil zira vivo, Y serisinde bütçe dostu modeller sunuyor. 

vivo, Y03 lansmanı hakkında rastgele bir açıklama yapmadı. Fakat yaşanan gelişmeler, bu akıllı telefonun ufukta göründüğünü gözler önüne seriyor. Son olarak; vivo’nun Y serisini Türkiye pazarına getirdiğini fakat Y03’ün Türkiye’ye gelen modellerden biri olup olmayacağının belli olmadığını söyleyelim.

Comments are closed.