xiaomi-gozunu-eski-modellere-dikti-dort-yasindaki-telefona-hyperos-surprizi-t1WSZz6h.jpg

Xiaomi gözünü eski modellere dikti! Dört yaşındaki telefona HyperOS sürprizi!

XiaomiHyperOS sürümünün dağıtımını sürdürüyor. Marka bilhassa son vakitlerde daha çok giriş ve orta segmente odaklanırken, hazırlanan kapsamlı dağıtım planı aracılığıyla günden güne uyumlu aygıtlarını yeni sürüme geçiriyor. Hatta şirketin son olarak güncellemeyi dört yaşındaki bir seri için kullanıma sunduğu öğrenildi. İşte HyperOS güncellemesi alan yeni modeller!

Xiaomi Mi 10 serisi için HyperOS kullanıma sunuldu

Xiaomi‘nin 2020 yılında tanıttığı Mi 10 serisi için HyperOS güncellemesini yayınladığı öğrenildi. Yeni sürüm; 1.0.3.0.TJACNXM yapı numarasıyla geliyor ve 4,1 GB boyutlarında. Şimdi açıklanmasa da akıllı telefonların dört yaşında olması sebebiyle yeni sürümün Android 13 tabanlı olması kuvvetle olası.

Yeni güncelleme birinci Mi Pilot kullanıcıları için yayında olacak. Şayet sürümde bir sorun görünmezse çok yakında genel kullanıma açılacak. Bununla birlikte en son Google güvenlik yamasını da beraberinde alması bekleniyor.

Xiaomi kurucusu Lei Jun, geçen aylarda yaptığı paylaşımla HyperOS arayüzünün logosunun değiştiğini resmen duyurdu. Eskisine nazaran daha şık ve kompakt bir görünümle gelen yeni logo, dijital cihandaki fikirler ve irtibatlar üzere bir ortada dönen noktalardan oluşan bir galaksi olarak tanımlanıyor. Tıpkı vakitte mora çalan renkleri de bünyesinde barındırıyor.

Xiaomi HyperOS; yeni saat tarzları, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Denetim merkezi ise bir evvelki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha pak ve daha çağdaş bir dizayna sahip olacak.

Uygulama simgeleri ise benzeri, fakat genel tutarlılık artmış üzere duruyor.Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir öteki ayrıntı ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin savına nazaran yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine nazaran depolama konusunda önemli bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da özellikle Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan kâfi olmayan ürünleri için bir açık kapı bıraktığı manasına geliyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Comments are closed.