xboxin-bir-sonraki-konsolu-teknik-acidan-sicrama-yapacak-qOxrbc5B.jpg

Xbox’ın Bir Sonraki Konsolu Teknik Açıdan Sıçrama Yapacak

 
Geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen ve Xbox’un geleceğinin konuşulduğu bir podcast sırasında Xbox lideri Sarah Bond, mevcut Xbox Series X|S konsollarının sonrasında piyasaya sürülecek olan yeni konsolun büyük bir sıçrama yapacağını açıkladı.
 
Yeni konsol beklentileri karşılayacak 
 
 
 
Podcast yayınlanmadan evvel kimi hayranlar, Xbox oyunlarının PlayStation ve Nintendo konsollarına getirilme planlarının olmayabileceğini belirtmişti. Lakin podcast içerisinde bu duruma açıklık getirildi ve ilerleyen süreçte Xbox oyunlarının rakip konsollarda ve platformlarda yer alacağı doğrulandı.
 
Sarah Bond bir sonraki konsol hakkında yeni açıklamalarda bulunurken donanım alanında büyük bir sıçrama yaşanacağını ve heyecan verici gelişmelerin olduğunu belirtti. Yeni jenerasyon bir yol haritasının temel çizgilerinin belirlendiğini ve şu anda odaklarının bir sonraki donanım jenerasyonu olduğunu söz etti. Bond ek olarak şunları söyledi:
 
“Size sunabileceğimiz birtakım heyecan verici gelişmeler bulunuyor. Şu anda odaklandığımız şey bir sonraki donanım jenerasyonu. Yeni konsol şimdiye kadar görebileceğiniz en büyük teknik sıçramaya sahip olacak ve bunu hem sizler için hem de geliştiriciler için sunmak istiyoruz.”
 
Şu anda yeni konsol için rastgele bir teknik özellik belirlenmemiş durumda. Elbette ilerleyen süreçte daha fazla ayrıntının açığa çıkması bekleniyor.
 
Söz konusu podcast
 
 

Comments are closed.