xbox-liderinin-yeni-jenerasyon-xbox-icin-calisanlara-gonderdigi-e-posta-ifsa-oldu-nesiller-ortasi-en-MpKXBU9j.jpg

Xbox Liderinin Yeni Jenerasyon Xbox İçin Çalışanlara Gönderdiği E-posta İfşa Oldu: “Nesiller Ortası En Büyük Atılım…”

Sadece birkaç ay önce Microsoft’un Xbox Başkanı olarak atadığı Sarah Bond, şimdiden şirkette tesirini hissettirmeye başladı. Xbox liderinden gelen ve doğruluğu Microsoft tarafından onaylanmış e-postalara nazaran Bond, bugüne kadar bir kuşak geçişinde yapılmış en büyük sıçramayı yapmak için çalışıyor ve bu hedefle bir de yeni takım topladı.

Günümüzde Xbox, oyun alanında devasa bir isme dönüşmüş durumda. Microsoft’un oyun markası olan Xbox, konsolların ve aylık abonelik sistemlerinin dışında taşınabilir imaller ve yeni oyunlar üzerinde de çalışıyor. Son olarak Activision Blizzard’ın da satın alınması ile birlikte marka büsbütün farklı bir pozisyona geldi. 

“Bir jenerasyonda gerçekleşen en büyük atılım”

Çalışanlara gönderdiği e-postada Sarah Bond, “Kuruluş olarak bir ortaya gelmemizden bu yana neredeyse altı ay geçti. Bu vakit çerçevesindeki kolektif başarılarımız muazzam. Herkes başardıklarımızdan inanılmaz derecede gurur ve önümüzdeki fırsatar konusunda heyecan duymalı. Şimdiye kadar bir jenerasyondaki en büyük teknolojik atılımı sağlamaya odaklanan yeni jenerasyon donanımızda tam yol ilerleyeceğiz” tabirlerini kullandı. 

Sarah Bond ayrıyeten Microsoft’un yapay zekâ oyun hizmetleri konusundaki çalışmalarına da değinerek, bu teknolojinin Microsoft’un Xbox vizyonunda değerli yer tuttuğunu anladığını tabir etti. Firma bu alanda oyuncuları ve geliştiricileri öncelikli kümeler olarak belirledi. 

Bond ayrıyeten Activision Blizzard oyunlarının da Xbox Game Pass‘e eklenmeye devam edeceğini açıkladı. Diablo 4’ün Game Pass’e eklenmesinin akabinde oyunun en çok oynandığı platform Game Pass olmuştu. 

Comments are closed.