windows-11de-ekran-karti-sicakligi-nasil-olculur-M8LNVvWO.png

Windows 11’de ekran kartı sıcaklığı nasıl ölçülür?

Oyun oynarken, kurgu yaparken yahut grafik üzerine konseyi bir programı kullanırken ekran kartı bizler için çok öenmli rol oynuyor. Ekran kartından azamî randıman alabilmek için kartı optimum sıcaklığında kullanmak değerli. Pekala Windows 11’de ekran kartı sıcaklığı nasıl ölçülür? İşte ayrıntılarıyla rehberimiz…

Windows 11’de ekran kartı sıcaklığı nasıl ölçülür? Adım adım rehber

Bilgisayarınızda ekran kartı sıcaklığını ölçmek için izleyebileceğiniz 2 farklı yol var. Bunlardan birincisi “Görev Yöneticisi” uygulamasını kullanmak. Bu halde ekran kartı sıcaklığınızı ölçmek için bu adımları takip etmelisiniz:

  1. İlk olarak boş bir ekranda klavyenizde Ctrl + Alt + Del yahut Ctrl + Shift + Esc tuşlarına birebir anda basarak “Görev Yöneticisi” uygulamasını açın.
  2. Yukarıda yer alan sekmelerden “Performans” sekmesine tıklayın.
  3. Açılan sayfada “GPU” yazılı olan sekmeyi bulun ve tıklayın.
  4. Buradan ekran kartınızla alakalı birçok anlık dataya ulaşabilirsiniz.

Bu formül sayesinde bilgisayarınıza ek bir uygulama yahut program yüklemeden ekran kartı sıcaklığınızı görebilirsiniz. Bunun yanında uygulama ve programları da kullanmanız mümkün. Birinci olarak ekran kartınızın driverlarını yüklediğiniz uygulamaya başvurabilirsiniz. İkinci olaraksa GPU-Z yahut HWMONITOR programlarını kullanmanız mümkün.

Peki siz “Ekran kartı sıcaklığı nasıl ölçülür?” rehberimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Daha fazla içerik için ShiftDelete.Net YouTube kanalını ve toplumsal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Comments are closed.