windows-11-yapiskan-tuslar-nasil-kapatilir-DCuzWBe1.jpg

Windows 11 yapışkan tuşlar nasıl kapatılır?

Windows 11’deki yapışkan tuşlar, birden fazla tuşa basmayı gerektiren kısayolları etkinleştirmeyi kolaylaştıran bir erişilebilirlik özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Aslında faydalı olması planlanmış. Fakat Shift tuşuna oyunlarda artarda basınca hudut bozucu bir biçimde karşımıza çıkıyor. Pekala Windows 11 yapışkan tuşlar nasıl kapatılır?

Windows 11 Yapışkan Tuşlar nasıl kapatılır? İşte ayrıntılı rehberi!

Windows 11’de yapışkan tuşları kapatmak istiyorsanız, bilmeniz gereken her şeyi aşağıda adım adım anlattık. Acemi bir kullanıcısıysanız bile birkaç dakika içinde adımları takip ederek Windows 11 Yapışkan Tuşlar nasıl kapatılır sorusunu yanıtlayabilirsiniz. İşte adımlar:

  • Adım 1: Windows Başlat menüsünü açın, “Ayarlar” yazın ve Enter tuşuna basın.
  • Adım 2: Sol taraftaki ayarlar listesinden Erişilebilirlik’i seçin, aşağı kaydırın ve Klavye’yi tıklayın.
  • Adım 3: Yapışkan Tuşları’nı aktifleştirmek yahut devre dışı bırakmak için direkt en üstte göreceksiniz. Özelliği devre dışı bırakmak için Anahtarı kapatın.
  • Adım 4: Anahtarı kapattıktan sonra seçeneğin üstüne tıklayın ve ‘Yapışkan tuşlar için klavye kısayolu’ seçeneğinin de anahtarını kapatın
  • Adım 5: Yapışkan Tuşları artık Windows 11 aygıtınızda devre dışı bırakıldı, artık rahat rahat oyun oynayabilirsiniz.

Yukarıdaki formül işe yarıyor olsa da yaklaşık 30 saniye sürecek öbür bir formül daha var. Arama çubuğuna “Yapışkan Tuşlar” yazın. Açılan listeden, Yapışkan Tuşları Sistem Ayarları’nı tıklayın. Bu, üstte bulunan Yapışkan Tuşları menüsünü süratlice açarak tüm ayarları da değiştirmenizi sağlar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.