windows-11-ayarlar-uygulamasina-yeni-bir-kisim-daha-geliyor-ysTw58JZ.jpg

Windows 11 Ayarlar uygulamasına yeni bir kısım daha geliyor

Apple’ın macOS ve iOS’unun her ikisinde de bağlı telefonlarınızı, tabletlerinizi, bilgisayarlarınızı ve başka aygıtlarınızı denetim edebileceğiniz ve gerekirse bunları hesabınızdan kaldırabileceğiniz özel bir Ayarlar sayfası bulunur. Şu anda Windows 11’de bu türlü bir Ayarlar sayfası bulunmuyor fakat görünene nazaran Microsoft, yakın vakitte bu özelliği sunmak için çalışıyor.

En son Windows 11 Beta sürümü, Başlat menüsündeki reklamların yanı sıra “Bağlantılı cihazlar” ismi verilen yeni bir Ayarlar kısmı de içeriyor. Microsoft’a ve resmi sürüm notlarına nazaran bu kısım, PC’leri ve Xbox konsollarını yönetme yeri olarak kullanılacak. Microsoft Windows Phone’u terk etmeseydi muhtemelen akıllı telefonlar da bu kısımda yer alacaktı.

Yapılan açıklama şu formda: “Ayarlar > Hesaplar altında, Microsoft hesabınızla oturum açtığınız bilgisayarları ve Xbox konsollarını yönetmenize imkan tanıyan yeni bir Temaslı aygıtlar sayfasını kullanıma sunuyoruz. Bu ayarlar sayfası sırf Windows 11’in Home ve Pro sürümlerinde ve Windows’ta Microsoft hesabınızla oturum açtıysanız gösterilir.”

22635.3495 derlemesinin yüklenmesinden sonra Ayarlar > Hesaplar > Bağlı cihazlar kısmına giderek yeni Ayarlar kısmını bulabilirsiniz. Bu sayfa; seri numarası, işletim sistemi sürümü, RAM, işlemci, Windows yapı numarası üzere ek bilgiler de dahil olmak üzere Microsoft Hesabınızın bulunduğu tüm aygıtları gösterecektir.

Microsoft, yeni Ayarlar sayfasının ne vakit herkes için sunulacağı hakkında bir bilgi vermiş değil. Lakin Microsoft’un bu özelliği birinci olarak Beta Kanalı’nda tanıttığı düşünülürse, Stabil Kanal’a geçmesinin fazla vakit almayacağı iddia edilebilir.

Comments are closed.