whatsappin-en-sevilen-ozellikleri-facebook-messengera-geldi-R15ejRi3.jpg

WhatsApp’ın En Sevilen Özellikleri Facebook Messenger’a Geldi

Meta, Facebook Messenger’ın yeni özelliklerini açıkladı. Son devirde daha çok WhatsApp tarafında geliştirmelere odaklanmış gözüken Meta, orada geliştirdiği ve test ettiği özellikleri artık Facebook Messenger’a da getirmiş üzere gözüküyor. 

İşte açıklanan yeni özellikler

Yeni özellikler ortasında birincisi, yüksek kalitede fotoğraf ve görsel göndermeyi sağlayan HD fotoğraflar özelliği oldu. Artık gönderilmek istenen görsele basılı tutulduğunda “HD olarak gönder” seçeneği görülebiliyor. Bu özellik faal edildiğinde görsel yüksek çözünürlüklü olarak iletiliyor. Bu özellik yakın vakitte WhatsApp kullanıcılarına da sunulmuştu. 

İkinci özellik ise kullanıcıların aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte fotoğraf albümleri oluşturabilmelerini sağlayan albüm özelliği oldu. Sohbette birden fazla fotoğrafı seçip “albüm oluştur” seçeneğine tıklandığında bir albüm oluşturulabiliyor. Fotoğraflar seçildiğinde çıkan “albüme ekle” özelliği ile konuşmaya dahil olan bireyler albümlere fotoğraf ekleyebiliyor. Küme sohbetlerde küme ismine tıkladıktan sonra medya başlığı altında bu albümlere erişilebiliyor. Özelliğin tüm kullanıcılara açılması ise birkaç hafta içinde olacak. 

Bu özelliklere ek olarak artık Facebook Mesenger’da QR kod ile de kişi eklemek mümkün olacak. Kendi QR kodumuzu paylaşarak ya da diğerlerinin QR kodunu tarayarak arkadaş eklemek mümkün olabilecek. 

Son olarak da Messenger ile gönderilecek evraklardaki boyut limiti artırıldı. Artık Facebook Messenger üzerinden gönderilecek olan evrakların boyutu 100 MB’ı bulabilecek. Desteklenen evrak çeşitleri ortasında ise Word, PDF, Excel ve zip üzere evrak türleri bulunacak. 

Comments are closed.