whatsappi-bilgisayarda-kullananlara-buyuk-kolaylik-saglayacak-ozellik-geliyor-pop-out-sohbetler-l9WCeUAC.jpg

WhatsApp’ı Bilgisayarda Kullananlara Büyük Kolaylık Sağlayacak Özellik Geliyor: Pop-out Sohbetler

Günümüzün en kıymetli anlık iletileşme uygulamaları arasında bulunan WhatsApp, konumunu korumak için çeşitli özellikler sunmaya devam ediyor. Firmanın üzerinde çalıştığı son özellik, platforma Windows cihazlar üzerinden erişen bireylerin uygulamayı kullanma suratını hayli artıracak üzere gözüküyor. Artık sohbetler uygulamadan ayrılabilecek ve tek tek mesajlaşmalar ortasında gezinme gereksinimi ortadan kalkacak. 

WhatsApp’ın yeni özelliği olan pop-out sohbetler (çıkarılabilir sohbetler) şu anda WhatsApp’ın Windows 2.2407.9.0 betasında kullanılabiliyor. Kullanıcı tecrübesini geliştirmeyi amaçlayan yenilikler ile kullanıcılar, sohbetler ortasında gezinmenin yeni yollarını da deneyim edebilecek. Bunun için de sohbetleri ana uygulamadan çıkarıp başka bir pencereye taşıyabilecekler. 

Sohbetler, fotoğraf içinde fotoğraf modu üzere uygulamadan ayrılabilecek

Diyelim ki iş yerinde bir kümeniz var ve bu kümesi daima takip etmeniz gerekiyor. Daima olarak bildiriler ortasında gezinmek yerine bu sohbeti ana uygulamadan ayırıp, ekran boyutlarını ayarlayabildiğiniz farklı bir pencere içinde ekranınızda konumlandırabileceksiniz. Böylelikle aynı anda birden fazla sohbeti takip etmek mümkün hâle gelecek. Yeni özellik, çok sayıda konuşmayı yönetim etmesi gerekenlere büyük bir kolaylık sağlayacak üzere duruyor. 

Yeni özellik şimdi bütün kullanıcılara açık değil lakin WhatsApp bu özellikleri yavaş yavaş yeni kullanıcılara yayıyor, yani şimdiye kadar görmediyseniz bile yakında özelliği görmeniz mümkün. WhatsApp Windows kullanıyorsanız, Microsoft Store üzerinden son güncellemeleri indirmeniz gerekiyor. 

Comments are closed.