whatsappa-gelecek-yapay-zek-dayanakli-sohbet-botu-meta-ai-genis-capta-test-edilmeye-basladi-4apTvCgx.jpg

WhatsApp’a Gelecek Yapay Zekâ Dayanaklı Sohbet Botu “Meta AI”, Geniş Çapta Test Edilmeye Başladı

Geçtiğimiz yıl sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Meta’nın WhatsApp ile Instagram’a yapay zekâ takviyeli sohbet botu getireceğinden bahsetmiştik. Meta AI olarak isimlendirilen bot, bir mühlet evvel de ABD’de, küçük bir kullanıcı kitlesi ile test edilmeye başlamıştı.

Şimdiyse Meta, yeni sanal asistanını daha fazla WhatsApp kullanıcısı ile test etmeye başladı. Birtakım ülkelerdeki şanslı WhatsApp kullanıcıları, Meta AI’ı görmeye başladılar. Buradan, özelliğin çok yakında küresel çapta kullanılabilir hâle gelebileceği çıkarımında bulunabiliriz. Pekala Meta AI, WhatsApp’ta hangi yeteneklere sahip olacak?

WhatsApp’taki Meta AI işte bu türlü görünüyor

Meta AI, WhatsApp’ta yeni bir sohbet olarak karşımıza çıkacak. Buraya dokunan kullanıcı, yapay zekâya istediği bir şeyi sorabilecek. Llama isimli yapay zekâ lisan modelini kullanan Meta AI’a, WhatsApp sohbet sayfasındaki arama kısmı üzerinden de ulaşılabilecek. Arama kısmına dokunan kullanıcı, hızlı tekliflerle de karşılaşacak. 

WhatsApp’ın yeni özelliğinin ne vakit tüm kullanıcılara ulaşacağı belli değil. Lakin özelliğin geniş kapsamda test edilmeye başlaması, az evvel de belirttiğimiz üzere özelliğin ufukta göründüğünün açık bir göstergesi.

Comments are closed.